У екс-голови Укрбуду та екс-нардепа восьмого скликання Верховної Ради Максима Микитася під час обшуку виявили шість елітних автомобілів.

За результатами обшуків у народного депутата України 8-го скликання слідчими теруправління ДБР, розташованого у місті Києві, виявлено шість елітних автомобілів. Ухвалою Печерського районного суду міста Києва на них накладено арешт.

Зазначимо, У ДБР нагадали, що слідчі дії проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження стосовно можливої легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом на суму понад 200 мільйонів гривень. При цьому у Генеральній прокуратурі не виключають, що майно Микитася, зокрема знайдене під час обшуку, може бути арештоване – наразі слідчі вирішують це питання.

ДБР кваліфікувало справу не лише як легалізацію “злочинних” доходів, а й як підробку і збут підроблених документів, печаток, штампів і бланків. Інакше кажучи, Микитася підозрюють у відмиванні 200 мільйонів гривень. І якщо за підробку документів йому загрожує штраф до 17000 гривень або ув’язнення до 2 років, то за відмивання грошей – позбавлення волі від 3 до 6 років з конфіскацією всього майна.

Слідчі ДБР вказують, що у 2016 році Максим Микитась, будучи нардепом Верховної Ради України, фальсифікував документи, зокрема договори купівлі-продажу цінних паперів та корпоративних прав з громадянами. Не виключено, що така підозра виникла через заповнення Микитасем декларації. Так, будучи кандидатом у нардепи, а значить – потенційним держслужбовцем, керівник “Укрбуду” вносив до декларації інформацію про свої доходи. Якраз тоді він і повідомив про здійснення таких фінансових операцій і отримання доходу у зв’язку з цим. При цьому в осіб, з якими нібито були підписані угоди про продаж цінних паперів, відсутні нараховані доходи.

Нагадаємо, тиждень тому чинний гендиректор корпорації “Укрбуд Девелопмент” Олег Майборода розповів, що проблема із зупинкою робіт на будівельних майданчиках 26-ти об’єктів “Укрбуду” буде вирішена: будівельна компанія “Інтергал-Буд”, вірогідно, добудує всі укрбудівські об’єкти.

Про це він пише у пості на Facebook-сторінці, розповідаючи про дії Максима Микитася, коли той іще був керівником “Укрбуду”.

Справа у тому, що Максим Микитась, ще управляючи “Укрбудом” (до 19 вересня 2019 року), звичним чином керував процесом інвестування у будівництво житлових комплексів. Проте 19 вересня з’ясувалося, що він склав свої повноваження президента, і компанія, позбавлена “голови”, опинилася у підвішеному стані – будівельні роботи припинилися на невизначений термін.

В свою чергу, Ошукані вкладники «Укрбуду» не залишаться без житла, в яке інвестували власні кошти. Добудовою будинків займеться «Київміськбуд».

Про це в ефірі ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1» заявив президент України Володимир Зеленський.

Президент сказав, що в уряді знають про ситуацію, що склалася з інвесторами «Укрбуду». Над вирішенням цього питання працювали Офіс президента і правоохоронні органи. Зеленський запевнив, що дана проблема вирішена і всі будинки ошуканих вкладників «Укрбуду» будуть добудовані.

У «Київміськбуді» підтвердили плани по завершенню будівництва всіх недобудов «Укрбуду». У заяві компанії йдеться, що вона «бере на себе зобов’язання підхопити об’єкти „Укрбуду“ з метою їх добудови і подальшої передачі інвесторам».