Глава КС Олександр Тупицький, окрилений саботажем з боку Верховної Ради з перезавантаження КС, не здається.

Його новий план – на початку грудня поповнити склад КС ще одним суддею і повернути кворум. Для цього він за допомогою лояльних депутатів заблокував процеси в Раді, де поступово заговорюють проблему і збирають «робочі групи» з депутатів, що знаходяться в конфлікті інтересів.

Таку інформацію в своєму тг-каналі повідомив колишній депутат Сергій Лещенко.

“Мета Тупицького – дотягнути до 9-10 грудня. На ці дати запланований З’їзд суддів України, де передбачається обрання суддею КС голови Апеляційного суду Херсонської області Олександра Коровайко.

Кар’єра Коровайко пішла вгору при Януковичі. У березні 2012-го він призначений заступником, а в червні того ж року – головою Херсонської апеляції.

Про те, що призначення готують під Коровайка, відомо багатьом серед юридичної еліти. З’їзд суддів порівнюють з аморфним болотом, де голосують за тих, на кого вкажуть “судові генерали”. А судді зобов’язані Тупицькому за рішення про відновлення пільг, тому проголосують так, як треба.

Потрапивши в КС, Коровайко не буде примикати до страйкуючих суддів. Тупицький під камери вручить йому мантію і знак судді. Автоматично кворум Тупицького буде відновлений, і КС буде готовим до нових подвигів. Єдиний спосіб це зупинити – провести повноцінний конкурс за участю міжнародників в журі, як було обіцяно Офісом президента.

Ви за прозорий конкурс на нових суддів КС? “, – йдеться в повідомленні Лещенко.

Нагадаємо, ситуацією з Конституційним судом (КСУ) займеться робоча група депутатів.

Про це розповів нардеп, представник президента в КСУ Федір Веніславський в ефірі каналу “Україна 24”.

“Сьогодні на погоджувальній раді була озвучена ініціатива Дмитро Разумкова про створення робочої групи, яка повинна розробити комплексні питання, які дозволять вирішити Раді цей конституційну кризу і перш за все повернути відповідальність за недостовірне електронне декларування та ввести в дію ті закони про протидію корупції, які КСУ визнав неконституційними”, — сказав він.

За словами Веніславського, з визнанням рішення КСУ є серйозна проблема.