З початку повномасштабного вторгнення рф неодноразово намагалась усунути президента України Володимира Зеленського, але, на щастя, всі ці спроби були знешкоджені та лідер країни не постраждав. Водночас очільник ГУР Кирило Буданов заявив, що президенту та іншим українським політикам варто остерігатись нових замахів. 

За словами Буданова, Москва нещодавно активувала план, який поєднує в собі дезінформацію та спроби вбивства видатних українців, щоб викликати розбрат в Україні та послабити рішучість військових.

Очільник Головного управління розвідки, Кирило Буданов, висловив прогноз, згідно з яким пік плану російської агресії припаде на весняний період і супроводжуватиметься інтенсивними військовими атаками, спрямованими на те, щоб скористатися будь-якою ворожнечею.

Буданов відзначив, що Росія задумала провести фальшиві операції проти українських політиків, метою яких було б спричинення розколу суспільства за допомогою звинувачень влади. Як приклад, він зазначив нещодавню заяву колишнього президента Росії Дмитра Медведєва про те, що президент Франції Еммануель Макрон відмовився від поїздки до Києва, бо побоювався там убивства.

В цей же час в Інтернеті з’явилося відео, яке, здається, ілюструє репортаж французького каналу новин France 24 щодо цього інциденту. Зазначено, що France 24 відразу визнало відео дипфейком, створеним за допомогою штучного інтелекту для реалістичного відтворення голосу ведучого.

Французькі офіційні особи заперечили скасування візиту з міркувань безпеки та заявили, що Макрон приїде з візитом до середини наступного місяця.

Буданов заявив, що цей інцидент теж був частиною російської операції.

Це всі елементи однієї і тієї ж великої ідеї, – сказав він.