Російські окупанти навмисно затягують війну до зими. Росія любить воювати взимку, адже тоді військові дії суттєво змінюються.
Про це розповів ексспікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт Владислав Волошин в інтерв’ю “Обозревателю”. Він зазначив, що зараз є три найважливіші фактори, які можуть вплинути на перебіг війни у найближчі місяці.
Перший нюанс полягає у тому, що РФ боїться втратити плацдарм на правому березі Дніпра. Тому країна-агресорка стягує туди найбоєздатніші частини. Зараз там перебувають не менше, ніж 40 тисяч військовослужбовців.
Друга особливість – це ризик нападу на Україну з Білорусі. Там Росія зосередила дуже багато засобів і сил. Враховуючи не лише російське військо, а й потенційно небезпечне білоруське військо, на території РФ сконцентроване досить сильне угруповання військ. Такими силами Росія може спробувати перерізати Україні шляхи сполучення із Заходом.
Третій фактор – це перехід війни у зиму. Перехід на зимові умови серйозно вплине на ведення бойових дій.
“Тому що ведення бойових дій взимку, в холодну пору року – це зовсім не те саме, коли тепло, коли світло, коли світловий день довший. І найголовніше – це палітра театру бойових дій, лише три кольори – чорний, білий та сірий. Не буде такого різноманіття кольорів. Взимку буде далі видно, бо не буде “зеленки”. Нема де ховатися. Окрім того, це холод”, – зазначає військовий експерт.
Проте Росія любить воювати взимку. І це одна з причин, чому країна-агресорка затягує бойові дії до цієї пори року.
Також додамо, що під час контрнаступальної операції ЗСУ у жовтні війська країни-окупанта РФ втрачали по 40 танків і бойових машин піхоти (БМП) на день. Білорусь вже передала Москві не менше 100 додаткових танків і БМП. У російських військ проблеми з артилерійськими боєприпасами і запасами техніки. Про це заявили в розвідці Британії.
Як повідомляє Міноборони Великобританії, російські військові незадоволені тим, що їм доводиться воювати старими БМП. Вони називають машини алюмінієвими банками.
Зазначено, що в середині жовтня у ході контрнаступу армії України втрати окупантів у військовій техніці зросли до більш ніж 40 одиниць на день.
“В середині жовтня, перед обличчям українських наступів, втрати російської бронетехніки зросли до більш ніж 40 одиниць в день, що приблизно еквівалентно боєздатності батальйону”, – наголошується в повідомленні.
Крім того, у розвідці Британії зазначили, що Росія отримує військову техніку від Білорусі. В останні тижні Мінськ передав Москві не менше 100 додаткових танків і БМП.
Також відомо, що у російських окупаційних військ в Україні проблеми з артилерійськими боєприпасами і кількістю справної бронетехніки, яка потрібна на заміну.
“Бронетанкові частини і артилерія займають центральне місце в способі ведення війни в Росії. Сили в Україні на даний час мають проблеми частково через труднощі з пошуком як артилерійських боєприпасів, так і достатньої справної бронетехніки на заміну”,-підкреслили в Міноборони Британії.
Варто зазначити, що представниця Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк раніше сказала, що армія України продовжує утримувати вогневий контроль на Херсонщині. За її словами, російські окупанти отримали команду до останнього триматися у Херсоні. Загарбники готуються до вуличних боїв і споруджують оборонні редути.