Є два головні завдання контрнаступу Збройних сил України – це територіальний напрямок, тобто звільнення земель, і кількісне – скільки сил та резервів ворога вдається знищити.
Про це в ефірі “24 каналу” розповів військовий експерт та офіцер ЗСУ Арті Грін.
Коментуючи слова Міністра оборони Резнікова про те, що контрнаступ відстає від графіка, але йде за планом, Арті Грін зазначив, що є два головні завдання у ЗСУ – це звільнення територій та знищення сил противника.
“Я думаю, що щодо територіальних придбань, ось це якраз мав на увазі Резніков, що відстає від якогось графіка. Хоча я не думаю, що такий графік є. А щодо ліквідації сил противника, який чинить опір на рубежах оборони, я думаю, що у нас відставань немає. Я схильний вірити тим даним, які дає Генштаб. Тому що та ділянка, яку я бачив, там усе гаразд. Якщо інтерпретувати весь фронт, то цифри дуже схожі на справжні”, – каже Арті Грін.
За його словами, якщо противник втрачає до двох батальйонів та півтора дивізіону на день, плюс супутнє обладнання, то це непогані результати.
“Я думаю, що “графік” теж непоганий. Все це говорить про те, що противник досить інтенсивно втрачає свої сили, що неминуче на певному етапі, і веде до втрати територій”, – додав військовий експерт.
Збройні сили України рухаються на деяких ділянках фронту. Проте, не так швидко, як хотілося б, тому що контрнаступ відбувається за дуже важких умов.
Про це в ефірі Radio NV розповів військовий експерт Сергій Грабський.
За словами експерта, якщо подивитися зведення Генштабу, то можна зауважити, що ЗСУ знищують не менше одного дивізіону артилерії супротивника, є 18 артилерійських систем у середньому.
“Таким чином триває дуже виснажлива битва, що дозволяє нам говорити з певним оптимізмом щодо подальшого розвитку наших наступальних операцій. Адже разом із тими ударами, саме по Криму, є перебої в русі Кримським мостом, це призводить до того, що противник виснажує свої оперативні резерви. Він виснажує свої запаси боєприпасів та матеріальних засобів, і таким чином зменшує свою можливість чинити опір”, – розповів Сергій Грабський.
За його словами, українські військові створюють для супротивника сильну напругу. При цьому, як зазначає Грабський, ЗСУ ведуть такий наступ, який не прописаний у жодному підручнику.
“Ми ведемо цю наступальну операцію в умовах, які не прописані жодним підручником оперативного мистецтва. І водночас ми таки продовжуємо наступати на певних напрямках. Таким чином, це все, що ми можемо на сьогоднішній день собі дозволити. А тим, хто там вважає, що наш наступ проходить дуже повільно, я можу запропонувати одягнути форму та йти у окопи”, – додав військовий експерт.
Всі дуже переймаються тим, як йде наш контрнаступ. Це породжує лавину публікацій в західній пресі від повного провалу до “українці-молодці”, і не менш різні оцінки всередині.
Зараз почалась нова фаза – винесення складів озброєння. Як і у випадку з Херсоном – це може зіграти ключову роль, в утриманні позицій окупантами. Але, знову ж таки, скільки це займе часу – невідомо, – пише виконавчий директор Українського інституту майбутнього, аналітик і публіцист, Віктор Андрусів для “Главред”.
За його словами, наразі особливих змін не буде. Йде системне перемелювання російських сил і резервів. Особливо вдало перемелюється російська артилерія. Аналогічно це стосується їх складів і логістики. Така ситуація, ймовірно, ще потриває кілька тижнів. Тоді можливо відбудеться прорив на одному з напрямів, де особливо будуть виснажені російські війська. Але важливим фактором цього всього є західна допомога, яка має не дати виснажитись нам.
Щодо Куп’янського напряму. Ситуація дійсно загрозлива. Але до неї готувались. Ймовірно, найближчі дні все стабілізується.