Росіяни розбиваються об оборону ЗСУ у Бахмуті та намагаються з усіх боків оточити Соледар.

 

 

Закордонні ЗМІ з посиланням на британську розвідку та українських військових кажуть, що РФ послабила наступ на Бахмут і кинула більше сил на сусідній Соледар.

“Тут не йдеться про послаблення наступу, а про те, що ворог розбивається об реальність сьогоднішньої української оборони в Бахмуті. Зараз РФ намагається з різних напрямків оточити місто, використовуючи різні варіації з настанням лінії Яковлівка – Підгородне – Соледар, де зараз йдуть бойові дії, та намагається діяти в зоні Клищіївки та Курдюмівки, щоб з Півдня пробитися до трас, які забезпечують Бахмут необхідною логістикою. Але прес-секретар Східного напряму Сергій Черевий сказав, що біля Соледара тривають жорсткі та важкі бої, працює наш легендарний десант, ситуацію постійно контролює командування фронту та жодних підстав говорити, що Соледар під контролем ворога немає”, – розповів український військовий аналітик Сергій Згурець для “Еспресо”.

Зараз все роблять для покращення ситуації в місті і вживають заходів щодо відображення противника, який намагається закріпитися в Соледарі, але поки що йому не вдається, і, ймовірно, не вдасться.

Офіцер ЗСУ та нардеп 8-го скликання Ігор Лапін розповів, що нічого нового РФ не вигадала. Вона шукає місце, де можна пробити оборону України. Упершись у добре організовану оборону у Бахмута, росіяни зрозуміли, що там мало що світить.

Така ж історія була, коли вони йшли на Попасну та розуміючи, що повністю взяти місто не зможуть, намагалися оточити його з двох боків. Аналогічно окупанти діяли за іншими напрямками: намагалися захопити у підкову, змусити ЗСУ залишити місто, маючи дуже вузькі можливості вийти із населеного пункту.

Так само вони намагаються перетворити операцію «Бахмут» на обхват, але за рахунок Соледара, адже росіяни намагалися перегрупуватися і перекинути частину своїх ЗС, особливо вагнерівців на Соледар.

Це було зрозуміло, щойно Путін почав говорити про так зване перемир’я. Фактично він хотів використати його, щоб таке переміщення військ пройшло не під вогневим контролем ЗСУ.

Путін хотів по-тихому, під час перемир’я перевести частину військ з-під Бахмута трохи у бік Соледара. Це йому не вдалося, ми не повелися на це. Переміщення військ супроводжувалося нальотами артилерії ЗСУ. Звичайно, в мету, що рухається, важче потрапити, і росіяни змогли частину військ перевести і, скориставшись невеликою перевагою оперативно-тактичного рівня, почали штурмувати Соледар.

Наше командування це бачить, підкріплення 46 бригадою ДШВ відпрацювало. Ситуацію вирішуватимуть найближчого дня-два. Перекинути війська – одна історія, логістику – друга, артилерію – третя, тому загарбники зараз намагатимуться посилювати тиск за рахунок додаткового перекидання коштів, зокрема важкої артилерії. Наше завдання – налагодити там не слабшу оборону, ніж у Бахмуті. Є ще такі поняття, як складки місцевості, можливості висот та контролю території з боку артилерії. Ігор Лапін вважає, що командування ЗСУ також це бачить.

Офіцер ВСУ зазначив, що РФ навряд чи наступатиме зараз на Півдні та Сході України. Якщо говорити про літо, це дуже далеко, і Ігор Лапін не готовий дивитися настільки вперед. Великі ризики, що максимум місяць-два нам дається для організації контрнаступу та розгрому основного угруповання військ на Донецькому напрямку.

Ці мобілізовані, коли їх одягнуть, взують і видадуть їм «калаші», мають вирушити кудись. Слабо віриться, що їх надішлють на навчання, можливо, якусь левову частину, але інша обов’язково поїде підкріплювати сили, зосереджені в Україні. Якщо ми на той час залишимо російське угруповання неушкодженим, то, отримавши підкріплення, маючи техніку, броньовану артилерію і все необхідне, вона тиснутиме на нас. Тоді, мабуть, великий наступ навесні росіянам вдасться організувати.

Однак, якщо нам зараз надійде додаткове озброєння, анонсоване Заходом (танки, важка зброя), то ми маємо необхідний час, коли ми можемо угруповання РФ на Бахмутському напрямку, в Авдіївці, Соледарі розбити. Саме це потрібно зробити, щоб свіжомобілізованим не було до кого їхати на допомогу.