ПОВІТРЯНІ СИЛИ ЗБИЛИ 10 ІЗ 15 ДРОНІВ-КАМІКАДЗЕ “Shahed-136/131” – повідомляють у прес-службі

Вночі, 10 грудня,  російські окупанти атакували південь України дронами-камікадзе “Shahed-136/131” іранського виробництва.

Підрозділами повітряного командування “Південь” Повітряних Сил ЗС України збито десять ворожих дронів-камікадзе над Херсонською, Миколаївською та Одеською областями.

Пізніше про чудову роботу ППО розповіла і керівниця пресцентру сил охорони та оборони оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк

Вона зазначила, що це високий показник роботи ППО, але також і попередила, слід бути готовими, що ворог може продовжувати такі атаки. Тому, додала речниця, не слід вказувати об’єкти та місця, куди влучають дрони. Росіяни намагаються потім “добивати”.

Згодом в офіційному повідомленні ОК “Південь” уточнили, що сили ППО збили 4 “Shahed-136” над Херсонщиною, 4 – над Миколаївщиною, 2 – над Одещиною.

Гуменюк розповіла, що відновлення атак дронами пов’язано, зокрема, з погодою. Окупанти чекали, поки спаде “мінусова” температура, оскільки при перепаді температур ворожі безпілотники можуть несправно працювати. Речниця пояснила, обледеніння заважає аеродинаміці. Однак морозів росіяни навряд чи будуть боятись.

Раніше у розвідці Міноборони Британії повідомляли, що, ймовірно, Росія вичерпала свій попередній запас із кількох сотень Shahed-131 та 136 і тепер отримала поповнення.