Українські захисники можуть відступити з ряду населених пунктів на території Донеччини, а от в районі Авдіївки встановлюється нова лінія оборони.
Про це розповів колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко в інтерв’ю українському медіа.
«На захід від Авдіївки, за кілька кілометрів від неї, зниження місцевості, і дуже складно. Тим більше, що суттєвих рубежів там не було. Тому вони будуються по ходу, і не відразу на лівому фланзі Авдіївки, а, на жаль, далі. На дальності 5-6 кілометрів від цього населеного пункту не було за що зачепитися, тому росіяни пройшли цю відстань на одному наступальному імпульсі. Але далі почалися наші рубежі і деякі резерви. Найчастіше ці рубежі прив’язувалися до висот, використовувалися природні водні перепони тощо. І саме на цих рубежах планується призупинити наступ противника, тобто стабілізувати ситуацію», — зазначає Ігор Романенко.
Він підкреслив, що захисники України використовують усі можливості для зупинення просування противника. Зокрема, вони будують рубежі поза населеними пунктами, на посадках, височинах, пагорбах і висотах, де можна ефективно контролювати артилерію. За його словами, існує можливість «здачі» села Бердичі, Орлівка, Тоненька та Первомайське.
«Здані» — це не те слово. Ведуться бойові дії навколо цих населених пунктів, вони будуть максимально використовуватися в організації бойових дій», — зазначив експерт.
Також він вважає, що українська армія зможе утримати Новомихайлівку, але лише за наявності резервів.
«Я не можу сказати, які резерви є на цьому напрямку. Наші Сили оборони докладають зусиль, але потрібні ті ж боєприпаси, той же особовий склад», — підсумував Романенко.
Своєю чергою речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Дмитро Лиховій повідомив, що Україна почала будувати оборонні укріплення в грудні, що було вже запізно, а до того інженерно-саперні підрозділи були задіяні на подоланні російських укріплень.
За його словами, в даний момент українські військові фахівці активно працюють над зведенням опорних пунктів, траншей, організацією вогневих позицій, будівництвом бронекапсул і бетонних бункерів. Ці та інші фортифікаційні укріплення, разом із мінними полями, утворять єдиний оборонний комплекс, призначений для зупинення наступу противника.
«Цей процес триває ще з грудня минулого року. І на питання, чому він не відбувався раніше по лінії фронту, ближче до лінії бойового зіткнення, відповідь проста: тому, що торік Україна вела наступальну операцію і ті самі сапери, інженери були залучені для подолання ворожих інженерно-фортифікаційних споруд», – пояснив Лиховій.
За його словами, деякі оборонні комплекси вже збудовано – там уже живуть та несуть чергування піхотні підрозділи. Спікер наголосив, що системи оборонних споруд будуються з урахуванням зауважень від представників піхотних та механізованих бригад.
«Треба розуміти також, що це друга та третя лінії оборони, які будуються механізовано, із застосуванням техніки, бо такі роботи можливі не менше ніж за 5 км від лінії бойового зіткнення. Адже в тих умовах, в яких зараз активно застосовується не тільки артилерія та авіація, а й FPV-дрони, будівельники дуже ризикують і перебувають під ударом», – розповів військовий.
Він зазначив, що, крім Запорізької області, будувати укріплення почала більш тилова Дніпропетровщина – там теж з’явилися свої «зуби дракона», обладнуються траншеї та інші засоби фортифікації.