Україна продовжує звільняти окуповані Росією території не зважаючи на жодні погрози або застереження. Луганська область майже повністю окупована від початку вторгнення, але військові вже біля Кремінної, тож, ймовірно, на початку року її можуть деокупувати.
Про це військовий експерт Олег Жданов сказав у стрімі на своєму ютуб-каналі. За його словами, Генштаб ЗСУ надав офіційну інформацію, де підтвердив просування української армії в сторону Кремінної на 2,5 кілометри.
Олег Жданов зазначив, що це просування вдалось дуже складним, оскільки росіяни роблять усе, щоб сповільнити ЗСУ.
Темп просування дуже і дуже складний і, відповідно, цифри просування не такі великі, як були в попередніх контрнаступальних діях наших військ,– сказав Жданов.
Це пов’язано з тим, що там зосереджені регулярні російські війська і вони намагаються збити український наступ зустрічними атаками. Окрім цього, Олег Жданов із посиланням на джерела в Генштабі розповів про підготовку росіян до оборони Луганська. Окупанти на стільки не впевнені у власних силах, що готують до оборони обласного центру.
“Тобто вони починають вже будувати оборонні рубежі навколо міста Луганськ. Напевно є думка, що навряд чи їхній фронт витримає тиск Збройних Сил України”, – зазначив військовий експерт.
Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко нагадує виданню Коментарі, що рік тому багато західних аналітиків попереджали про майбутнє вторгнення Росії. Щоправда, при цьому вважали, що тій вдасться захопити основну частину України, після чого тут розпочнеться партизанська війна.
“Однак завдяки тому, що Україна показала себе справжнім борцем за свободу і незалежність, світові аналітичні структури, пов’язані з безпекою, пройшли певний шлях розвитку – і почали об’єктивніше оцінювати поточну ситуацію, – підкреслює генерал. – Інформаційна війна – найважливіша складова гібридної. Так що російські спікери говорять все, що завгодно, діючи абсолютно гебельсівськи. На біле – чорне та навпаки. Це, звичайно, не відображає об’єктивного стану справ, у тому числі щодо наявності ракет (їх, звичайно, поменшало – і “Іскандерів”, і нібито нескінченних “Калібрів”), ефективності завдання масованих ударів їм”.
Ігор Романенко зазначає, що цього тижня ми пережили вже десяту таку ракетну хвилю. Це тяжке випробування для України. Оскільки власне у військовому ракурсі росіяни не здатні вирішувати поставлені Кремлем завдання, вони почали поводитися відверто терористичним чином, пояснює експерт. Тому й активізувався процес визнання різними країнами та міжнародними структурами Росії як держави, як мінімум, що сприяє терористам та тероризму.
Показовою, на його думку, є доля батька теорії та практики гібридної війни – начальника Генштабу ЗС РФ генерала Герасимова.
“Через те, як його розробки на практиці провалюються в Україні, в Росії відбувається обструкція армії з боку кримінальних елементів, до яких належать і Пригожин (колишній зек, голова ПВК “Вагнер”), і Кадиров (одіозний голова Чечні), і Суровікін (командувач окупаційної армії), який начхав на міжнародні правила ведення війни. Прогнозую, що Герасимова та російського міністра оборони Шойгу на певному – найближчому – етапі зроблять “цапами-відбувайлами”. Їх звинуватять у всьому, що відбувається зі збройними силами РФ, що потім відбуватиметься з самою країною-агресором. Це видно з кулуарної боротьби, яка точиться навколо “царського трону” Путіна. Основна маса його оточення вже думає про постпутінську Росію, про те, яке місце займуть у ній такі одіозні персони як ті ж Пригожин та Кадиров”, – зазначає експерт.
Щодо позиції сил оборони України – вони зміцнюються. Ми бачимо, продовжує генерал, позитивні зміни в ракурсі постачання того озброєння, якого на початковому етапі російського вторгнення нам не давали.
“Лише наша боротьба – і на полі бою, і за зміну цієї недалекоглядної логіки, наші пояснення, які катастрофічні наслідки недозброєння ЗСУ принесе не лише нам, а й західним державам, дозволили зламати ситуацію. І пройти шлях від “Стінгерів” (призначених більше для партизанської боротьби) до зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) типу “Patriot”, NASAMS, IRIS-Т. Питання в тому, що їх поки що мало, – акцентує Ігор Романенко. – А нам вони потрібні були значно більшою кількістю ще вчора. Але нехай це робиться хоч би сьогодні”.