Росіяни вирішили не чекати переозброєння ЗСУ і отримання українськими захисниками новітніх зразків зброї, які в рази перевищують радянські і російські зразки, які є на озброєнні у противника.

 

 

Тож країна -агресорка  вже перейшла до ескалації військової напруги відповідно наступу по всій ділянці фронту. Перш за все, це стосується Донецького напрямку. Наразі йдеться про намагання РФ прорвати першу лінію оборони і вийти на другу: Костянтинівка, Часів Яр, Краматорськ, Слов’янськ. 

Про це в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua розповів військовий експерт Дмитро Снєгірьов 

Протягом лютого-березня окупанти спробують вирішити стратегічне питання, а саме вийти на адміністративні кордони Донецької області та окупувати цю територію. 

Експерт також нагадав, що наразі ЗСУ контролюють приблизно 50% території Донецької області.  

“Другий етап, який почався 27 квітня з доповіді  російського керівника окупаційної армії Шойгу про вихід на адміністративні кордони Донецької області. Станом на лютий 2023-го він провалився. Нагадаю, 5 жовтня російський диктатор підписав указ щодо включення так званої “ДНР” у склад Російської Федерації відповідно в межах адміністративних кордонів Донецької області. Невиконання саме військової компоненти ставить під сумнів саме політичне рішення диктатора, тобто, указ Путіна – не більше, ніж папірець. Тому саме з цим пов’язана ескалація військової напруги”, – зазначив експерт. 
 
Проте у даному випадку вище керівництво РФ знову пішло на ескалацію досить необдумано, адже хоч ЗСУ і не встигли підготувати озброєння та резерви до чергового загострення, сили оборони міцно тримають позиції та дають відсіч ворогові. При цьому самі загарбники намагаються прорватися без достатньої кількості техніки, що в результаті може закінчитися для РФ черговим провалом та величезними втратами. 

Експерти та аналітики вже неодноразово наголошували, що Росія відчуває дефіцит зброї та військової техніки, зокрема танків. Військове керівництво РФ вже розпочало розконсервацію танків радянського зразка через значні втрати на війні проти України. 

Снєгирьов зазначив, що на початок широкомасштабного вторгнення Російської Федерації на озброєнні її армії, за різними оцінками, було від 3300 до 3500 одиниць важкої бронетехніки різної модифікації. Наймасовішим є модернізований танк Т-72Б3. 

“Варто говорити, що загалом на озброєнні окупантів є приблизно 600 одиниць Т-72 старих версій, Т-72Б3 – 1800 одиниць і приблизно 360-400 одиниць Т-80, новітніх танків Т-90 – до 400 одиниць. Враховуючи те, що загальна кількість знищеної бронетехніки, зокрема танків, це близько 60%, то наразі стоїть питання розконсервації старої техніки”, – розповів він. 

Дмитро Снєгирьов говорить, що загальна кількість техніки, саме танків, які перебувають на зберіганні, за різними оцінками, становить від 15 до 20 тисяч, з урахуванням старих танків модифікації Т-54, Т-62 і Т-64 – їхня кількість становить приблизно 2,5 тисячі кожного найменування. 

“Тобто можемо говорити про те, що загальна чисельність бронетехніки РФ – приблизно 15 тисяч. Але це паперові дані. Умови зберігання – це фактично металобрухт. Якщо 20% від цієї кількості буде здатна виконувати бойові завдання, то це у кращому випадку. Ми можемо говорити про те, що Російська Федерація вже певним чином відчуває значний дефіцит важкої бронетехніки. Станом на 2022 рік до складу Збройних сил Росії було введено нові БМП – це БМП-3, БМП-2, це приблизно до 300 одиниць. Аналогічна ситуація щодо можливості випуску новітніх БТР, зокрема, нових моделей 82-А, 82-АМ – приблизно до 300 одиниць”, – додав військовий експерт.