Українські військові в одному бою ліквідували одразу сотню окупантів. При цьому втрат серед бійців ЗСУ немає. Серед українських захисників не виявилось навіть поранених. Про це в ефірі телемарафону заявив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
Бій відбувся під час звільнення одного з населених пунктів на Луганщині. Гайдай запевнив, що окупанти втрачають величезну кількість солдат в ході українського контрнаступу.
“Росіяни перекинули туди кадрових військових, отож сто людей вони там втратили. А у наших захисників не було жодного пораненого”, – сказав Сергій Гайдай.
Він переконаний, що українським захисникам вдається досягати такого результату завдяки чітко спланованій та відпрацьованій операції.
Зазначимо, Лютий-березень – будуть активні бойові дії, і саме в Луганській та Донецькій областях, констатував напередодні Укрінформу заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал–майор Вадим Скібіцький.
Військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі Українського радіо погодився з такими висновками і додав: “інформація про визначальну весну та початок літа начебто подвійна: з одного боку кажуть, що активні бойові дії будуть у лютому, а з іншого – активні бойові дії будуть наприкінці весни й на початку літа. Тут справа в тому, що Путін дав черговий наказ своїм Збройним силам до 1 березня “звільнити” всю Донецьку та Луганську область. Тому можна очікувати, що активні бойові дії триватимуть просто зараз, у січні та лютому. А з іншого боку, всі мобілізаційні ресурси, які вони залучають, – техніку та людей – стануть відносно готові до серйозних дій наприкінці весни. Відтак можливі активні дії як просто зараз, так і тоді”, – пояснив Олексій Гетьман.
Він зауважив: на сьогоднішній день у Росії мобілізовано близько 315 тисяч осіб, проте мобілізаційного ліміту РФ не має і до травня до війська можуть там залучити пів мільйона–мільйон росіян.
“Головним полем бою будуть Донеччина та Луганщина, адже на сьогодні росіяни планують захопити саме ці території. Про Херсонську та Запорізьку поки що мова не йде, скоріш за все, це буде їхній наступний план на травень. Сподіваємося, що їм це не вдасться. А просто сьогодні під Бахмутом тривають активні бойові дії: росіяни намагаються оточити місто з півдня та півночі”, – сказав аналітик.
“Аби переламати наміри Росії, нам потрібна зброя і техніка, яку нам обіцяли наші партнери. На восьмому “Рамштайні” (чергова координаційна зустріч глав військових відомств держав-союзниць України, яка відбулася 20 січня – ред.) було проговорено, яка саме техніка має бути нам поставлена. Кажуть також, що деякі одиниці тієї техніки вже бачили на кордоні України”, – розповів Гетьман.
Він зазначив: за різними оцінками, росіяни зосередили на бахмутському напрямку близько 50 тисяч військовослужбовців:
“Там воювала “приватна” військова компанія Вагнера, свіжомобілізовані військовослужбовці РФ і десантники. А зараз наголос робиться саме на регулярних частинах армії РФ – десантно–штурмових військах та спецназі. Тому там зараз дійсно пекло”, – сказав експерт.
“Також росіяни намагалися наступати на напрямку південніше від Запоріжжя. У цьому контексті варто згадати й лівий берег біля Херсону, де росіяни намагаються утримати позиції. Що стосується Білорусі, то всі аналітики та розвідки кажуть, що на сьогодні угруповання, яке там розташоване, не здатне здійснювати якісь наступальні дії. Скоріше за все, це можна розглядати як плацдарм для тренування збройних сил Росії та Білорусі. Тому очікувати наступ, принаймні сьогодні, не варто. Хоча слід розуміти, що росіяни можуть доволі швидко пересувати свої війська. Якщо вони почнуть збирати ударне угруповання військ у Білорусі, тоді можна буде говорити про планування наступальних дій. На сьогодні ми цього не спостерігаємо”, – підсумував Олексій Гетьман.