Міністр оборони України Олексія Резнікова на сайті Атлантичної ради США опублікував статтю. «Майбутнє Європи вирішиться в Україні». 

Повний переклад статті подало Громадське радіо. 

“Моє призначення новим міністром оборони України на початку листопада співпало з хвилею зростаючого міжнародного занепокоєння щодо останнього нарощування Росією військових сил уздовж українського кордону. Таке зосередження військ і озброєння узгоджується з підготовкою до широкомасштабного вторгнення в Україну в найближчі місяці. Коли міжнародне співтовариство почало піднімати тривогу через загрозливу військову активність Росії, було відзначено, що Україна, здавалося, реагує набагато спокійніше, ніж багато хто в столицях США або Європи. Це було цілком точне спостереження”, – пише Резніков. 

Далі у статті йдеться про те, що реакція України не є такою рівною, як здається на перший погляд. Країна просто звикла жити з можливістю потенційних нападів.

“Ніхто в Україні не недооцінює серйозність нинішньої ситуації, але ми змушені багато років жити з можливістю серйозної ескалації”, – наголошує міністр оборони України.

Порівняно спокійна відповідь України на цю останню російську загрозу відображає довгостроковий характер конфлікту між  двома країнами. Минуло майже вісім років відтоді, як РФ вперше напала на Україну. Відтоді російська агресія не припинялася і стала частиною повсякденного життя.

“Українці знають, що ми будемо робити, якщо зіткнемося з найгіршим сценарієм повномасштабного російського вторгнення. Ми будемо боротися. Ми будемо захищати свою землю”, – заявляє Резніков.

Зараз вже не 2014 рік, коли країні було важко психологічно прийняти приголомшливу реальність. Сьогодні українська армія є одним із найсильніших сухопутних військ Європи, налічуючи понад 400 тисяч ветеранів бойових дій. Україна має ресурси та рішучість протистояти ворогу. Росії це відомо.

Резніков вважає, що єдина реальна невизначеність полягає саме в тому, що Європа повністю розуміє, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну означало б для решти континенту.

“Людська ціна для України була б катастрофічною, але українці страждатимуть не самі. Росія також зазнає величезних втрат. Зображення трун, які повертаються в Росію з передової в Україні, поширилися б у соціальних мережах, як вірус, і незабаром це було б занадто, і навіть кремлівська цензура не зможе це стримати. Велика війна в Україні занурила б у кризу всю Європу. Раптова поява від трьох до п’яти мільйонів українських біженців, які тікають від російського вторгнення, була б лише однією з багатьох головних проблем, які стоять перед європейським суспільством”, – зазначає Олексій Резніков.

Велика війна серйозно порушить і повністю завадить імпорту як з України, так і з Росії, створюючи цілу низку проблем продовольчої безпеки для всього континенту.

Атака Росії також означатиме остаточний кінець заснованого на правилах міжнародного порядку, відкриваючи двері до нової ери глобальної небезпеки, яка загрожуватиме десятиліттям безпрецедентного миру у більшій частині Європи.

“Оскільки над Україною нависла загроза повномасштабного російського вторгнення, тепер демократичний світ має діяти, поки не стало надто пізно. У західних лідерів ще є час, щоб стримати Росію і продемонструвати, що Україна не стоїть на самоті. На кону набагато більше, ніж доля незалежної України. Якщо загрозлива атака Росії продовжиться, це створить хаос на всьому континенті та порушить відносну стабільність, до якої більшість європейців звикли після закінчення холодної війни. Замість нього прийде нова норма небезпеки та агресії, яку підігріває Кремль. На карту поставлено майбутнє самої Європи, і вирішуватиметься воно в Україні”, – повідосляє міністр оборони України.