Ситуація на Донбасі напружена. Тактика росіян змінилася із приходом командувача об’єднаного угруповання військ армії країни-агресорки генерала Сергія Суровікіна.
Про це розповів командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.
“На східному фронті ситуація дуже напружена. Противник щоденно атакує наші підрозділи. Тактика змінилася з призначенням Суровікіна. Відбулося збільшення і авіаційних, і ракетних ударів. Ворог перейшов до тактики дії штурмових загонів”, – зазначив Сирський.
Щодо прагнення будь-якою ціною захопити Бахмут, командувач Сирський зазначив, що у військовому плані місто не має стратегічного значення для окупантів. Водночас Бахмут важливий для російського командування у психологічному сенсі.
“Після низки втрат, які поніс ворог, для нього це символічно. Тому він намагається у будь-який спосіб заволодіти цим містом, тримати оборону, підняти рівень морально-психологічного стану свого особового складу”, – додав командувач.
За його словами, Бахмутський напрямок завжди був особливим.
“Мету стримувати оборону ворог поставив ще декілька місяців тому. Призначалися 6-7 термінів, коли росіяни повинні були заволодіти цим містом, але кожного разу наші воїни зривали плани ворога. Таким чином, кожного разу ворог починав знову: змінював командувачів, війська, нарощував чисельність. Однак за весь цей час він просунувся максимум до 5 км”, – додав Сирський.
Своєю чергою колишній командувач Сухопутних військ Польщі генерал Вальдемар Скшипчак, відповідаючи на запитання місцевої агенції PAP про оперативне значення міста Бахмут, за яке точаться інтенсивні бої між російською та українською арміями, оцінив його як «ворота в Донбас».
«Бахмут — ключ до захоплення Донбасу. Це, в свою чергу, є для України тим, чим є Сілезія для Польщі, — заявив він — Це економічний та промисловий центр, серце цієї країни. Таким чином, росіяни хочуть вирвати це серце з цієї держави».
Генерал наголосив, що від початку війни передумовою російської армії було захоплення Донбасу. З цією метою, додав він, росія повела наступ з Ізюму на Слов’янськ та Краматорськ з метою «відрізати Донбас від зв’язку із Заходом». Коли ця операція провалилася, росіяни передислокували свої сили на схід і змінили напрямок наступу.
«Виявилося, що Бахмут був найбільш укріпленим містом у цьому районі і був ключем до виходу росіян на Слов’янсько-Краматорську дугу», — сказав Скшипчак.
Відповідаючи на запитання щодо змін у тактиці російської армії, яка останнім часом знизила інтенсивність застосування артилерії, він оцінив, що «росіяни зрозуміли, що не треба стріляти „по гектару“, а треба стріляти там, де є об’єкти, які мають військове значення».
«Росіяни навчилися воювати в українців. Українці ніколи не витрачали боєприпаси даремно і завжди били туди, куди треба. Росіяни зрозуміли, що удари звідусіль великою кількістю артилерії не принесуть успіху в бою» — сказав він.
Скшипчак наголосив, що артилерія все ще важлива на полі бою, але не артилерія, а піхота, яка займає ворожу територію, визначає перемогу. При цьому він підкреслив, що у цій війні військово-повітряні сили чітко обмежені, їх застосування паралізоване великою насиченістю засобами протиповітряної оборони.
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) також звертають увагу, що російські окупанти у Донецькій області продовжують атаки на позиції українських військових в районі Бахмута та Авдіївки.
Повідомляється, що окупанти впродовж минулої доби намагались нарощувати свої атаки і намагаються оточити місто, хоча поки у них це не виходить. Також російські агресори вели наступальні операції в районі Авдіївки.
Українські військові повідомляють, що ворог атакує позиції ЗСУ штурмовими групами по 15-20 осіб. Ці групи відправляються у бій та намагаються підійти до українських позицій.
В Луганській області українські військові продовжують контрнаступ і атакують позиції російських загарбників на лінії Сватове — Кремінна.