Сергій Череватий – речник Східного угруповання військ ЗСУ наголосив, що зосередження понад 100 тисяч російських військових на лимано-куп’янському напрямку – не нова проблема, і вони там “з’явилися не відучора”.
Про це стало відомо з прес-конференції Череватого та заступниці міністра оборони Ганна Маляр в ефірі національного телемарафону новин.
“Ця проблема не нова, не сьогоднішня, і Сили оборони вже багато місяців підряд не дають їм жодного прогресу і потужно наносять по них удари. Тобто це не вчора з’явилися 100 тисяч. Плюс мінус цифра вже давно, трішки більше, трішки менше може бути.
“Так, угруповання ворога велике. Так, треба враховувати його розміри. Але ця цифра не є показником загрози чи причини страху, а навпаки – показник гордості за Сили оборони України”, – сказав Череватий.
Він зазначив, що вказане угруповання попри свою чисельність, не є якісно підготовлене і вмотивоване.
Зараз Українські захисники намагаються просуватися в районі Бахмута Донецької області, мінімізуючи втрати. Для цього вони використовують спеціальну тактику.
“Ми діємо дуже обачно, використовуючи маневр, охоплення ворога. Використовуємо весь спектр тактичного новаторства, щоб поступово з найменшими втратами просуватися, витісняти ворога”, – розповів він.
Череватий пояснив, що ЗСУ здійснюють вогневий контроль і роблять все, щоб “покращити своє тактичне положення і погіршити положення ворога, завдаючи йому максимальних втрат”.
Біля Бахмута ж Сили оборони атакують на північному і південному флангах, розповів Череватий.
“Там щодня маємо рух, який обліковується сотнями метрів. Якщо говорити про тижні – кілометрами. Можливо, ще не десятки кілометрів, але ми діємо дуже обачно, враховуючи, що у нас по суті паритет з ворогом. Немає великої переваги над ним”, – розповів Череватий.
Вчора Сирський сказав, що росія поновлює свої сили задля наступу на Купянському напрямку. Проте Череватий сказав, що Сили оборони стримують російських загарбників на Лимано-Куп’янському напрямку.
“Якщо говорити про Лимано-Куп’янський напрямок, тут ворог намагається перехопити ініціативу. Сили оборони стримують його. Цей напрямок – лідер за артилерійськими ударами – 536 разів ворог бив різними калібрами артилерії”, – сказав він.
Щоб зупинити просування Сил оборони на Бахмутському напрямку, російські війська починають наступ на інших напрямках. Таким чином ворог намагається змусити ЗСУ перекидати сили і засоби на інші ділянки фронту.
Так заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону Єдині новини пояснила тактику російського командування на сході.
Те, що відбувається на сході, це абсолютно передбачувана реакція ворога на наше просування. Вони почали панікувати, тому що на Бахмутському напрямку, на південному фланзі міста щодня ми потроху, але просуваємося, і основні панівні висоти зайняті українськими військами. Це дуже дошкуляє ворогу, вони не можуть ні пересуватися по Бахмуту, ні вийти звідти, тому використовують інші тактики, щоб зупинити наш наступ, – пояснила вона.
За її словами, зараз ключове завдання РФ, оскільки вона не може наступати, включати додаткові напрямки – це зараз відбувається на Куп’янському напрямку.
Щодо ситуації на півдні, то тут, як зауважила Маляр, ситуація стабільна користь українських військ – “ми поступово, але дуже впевнено просуваємося вперед, безумовно, з перешкодами з боку ворога”.
Додамо, Маляр прокоментувала ситуацію з втратою техніки. Західні ЗМІ часто публікують матеріали, які шкодять контрнаступальним діям чи сіють дивні питання в суспільстві. Напередодні New York Times опублікували матеріал, який розлетівся українськими ЗМІ.
У ньому йшлося, що Україна через великі втрати в техніці на початку контрнаступальних дій змінила свою тактику. Зазвичай, якщо не назване прізвище людини, яка є джерелом інформації або організація, дослідницький інститут чи центр, таку інформацію краще ставити під сумнів або сприймати критично.
Що стосується втрат, Маляр каже, що неодноразово називали співвідношення втрат у живій силі. На Сході України втрати ЗСУ менші у дев’ять разів, ніж у ворога. Втрати техніки також нижчі, ніж у росіян.