Відома українська телеведуча Надія Матвєєва поділилася власним досвідом і розповіла вражаючу правду про те, в яких умовах проходило її дитинство. В рамках всесвітньої акції “16 днів проти насильства” Матвєєва зізналася, що часто страждала від домашнього насильства з боку батька. Відзначимо, що в рамках цієї акції відомі люди діляться своїм досвідом про пережите насильство.
Надія розповіла в своєму Instagram, що протягом 14 років була жертвою рук батька. Знаменитість показала свою дитячу фотографію, на якій, за її словами, вона дуже схожа на тата.
«14 років домашнього насильства. Це моє дитинство. Тато, звичайно, любив мене, але алкоголізм поступово вбиває і почуття і особистість. Коли мама зверталася за захистом до міліції, їй говорили: «Викликайте, якщо буде пряма загроза життю». Вона кілька разів подавала на розлучення, а суд відмовляв, бо треба берегти сім’ю – осередок радянського суспільства », – написала Надія.
За словами ведучої, про домашнє насильство мовчати не можна, тому вона зважилася опублікувати такий відвертий пост-зізнання.
«Я виросла і, здається, стала сильною. Уже поховала батька, березі маму. Вдячна батькам за те, що у мене є життя. Мені простіше було б не розповідати вам про це. Але зараз не можна мовчати про насильство над жінками. Адже це не тільки історія моєї сім’ї. Майже третина (30%) всіх жінок в світі піддавалися фізичному або сексуальному насильству з боку інтимного партнера. Вирішувати цю як і раніше актуальну проблему необхідно на рівні сім’ї, суспільства, держави. Не можна мовчати, потрібно діяти », – поділилася Матвєєва.
У коментарях користувачі погодилися з Надею, що в СРСР було важко розлучитися і що-небудь довести.
“На жаль, в Радянському Союзі соромно було розійтися, що скажуть люди і багато терпіли і алкоголізм і насильство”.
“Моя історія, дитинства не було, ненавиджу цей період, батьки вже на небесах, але дуже важко це згадати”.
“У моєму радянському дитинстві було так само, на щастя, батьки розлучилися, коли мені було 13, батько і зараз п’є, іноді мені його шкода, раз на рік буває і рідше бачимося, приїжджаю до нього, він за все життя до нас так жодного разу не приїхав …. Дякую мамі, що витримала все це, але страх п’янок з дитинства до сих пір, ненавиджу п’яниць “.