Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки МО України підтвердив, що оборона Авдіївки — має велика значення з точки зору захисту українських територій.
Представник відомства прокоментував прагнення РФ захопити Авдіївку.
Активність військ РФ та їхнє прагнення взяти Авдіївку штурмами Юсов прокоментував українському виданню.
За його словами, оборона кожного клаптика землі територій України — надзвичайно важлива.
Кожний вимушений відступ з територій та населених пунктів — це новий бій, якій згодом ведуть ЗСУ куди важчими зусиллями та втратами. Ціна за наступ завжди вища, якщо порівнювати його з обороною, підкреслив представник ГУР. Але, якщо казати про Авдіївку, то вона дійсно важлива з точку зору блокування спроб РФ вийти на адмінкордони Луганської та Донецької областей, заявив він.
«Авдіївка справді має значення. Це не перше загострення і не вперше від окупантів, від воєнно-політичного керівництва до окупаційного корпусу, звучать команди, мовляв, потрібно вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей», — каже Юсов.
Він підтвердив, що наразі «за контроль над Авдіївкою» відбувається чергове загострення, але окупанти не вперше намагаються взяти силою цей населений пункт.
«Вони зазнавали краху, терміни посувалися. Зараз бачимо чергове загострення», — резюмував представник ГУР.
Наразі війська РФ ведуть активний наступ у спробі оточити та захопити Авдіївку (Донецька область). Однак за відповідні штурми російські війська розплачуються суттєвими втратами.
Британська розвідка повідомила, що втрати РФ через штурми Авдіївки зросли на 90%.
Військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець проаназізував планування та підготовку Авдіївської наступальної операції російськими командними структурами відповідного рівня.
Шанси росіян на успіх Авдіївської наступальної операції стають дедалі меншими.
За словами експерта, оперативної раптовості, на яку явно розраховувало російське військове командування, на Куп’янському напрямку досягти було набагато важче, ніж під Авдіївкою.
«Крім того, шансів «оточити і рішуче розгромити», згідно з постулатами радянської військової школи оперативного мистецтва, там було значно менше, ніж під Авдіївкою», – додав він.
Костянтин Машовець зробив іще одне зауваження.
«Видати за «рішучу перемогу» цілком ймовірний зрив українського контрнаступу в Південній операційній зоні також ПОКИ було неможливо. Просто тому, що він «остаточно не зірваний». ЗСУ продовжують активні наступальні дії, принаймні, за одним напрямком – Мелітопольським», – зауважив експерт.
Також, за його словами, для організації, підготовки та проведення операції в районі Авдіївки не потрібно переміщувати значну масу військ. Вони й так були розгорнуті.
«Головним чином, це 8-ма загальновійськова армія Південного військового округу, включно з її 1-им армійським корпусом (АК) практично в повному складі, а також ціла низка частин і підрозділів 20-ї та 150-ї мотострілецької дивізії (мсд) цієї армії. Їх залишалося лише доукомплектувати та поповнити», – пояснив експерт.
Тож, стає очевидним, що російське військове командування ухвалило у певний момент остаточне рішення про проведення цієї операції саме в районі Авдіївки, але, зокрема випустило з уваги цілу низку факторів, що суттєво вплинули та продовжують впливати на її перебіг.
Українська армійська розвідка за допомогою інформації від країн-союзників розкрила суть та зміст усього процесу підготовки операції. Особливо в контексті реалізації намірів росіян створити рішучу перевагу в силах та засобах на вибраних ділянках та напрямках.
«Тому з оперативною раптовістю російському командуванню довелося у цьому випадку розпрощатися», – дауважив аналітик.
Противник також не зміг створити переваги у контрбатарейній боротьбі на цьому напрямку.