Україна може втратити ще один важливий населений пункт на Донбасі — Часів Яр.

Про це The Economist розповів Заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.

За словами Скібіцького, ймовірно, окупація Часового Яру, це лише питання часу, коли це місто впаде так само, як Авдіївка, яку росіяни розбомбили дощенту в лютому.

«Звичайно, не сьогодні-завтра, але все залежить від наших резервів і запасів»,- зазначив він.

У розвідці вважають, що Росія насамперед йде за своїм планом «звільнення» всіх східних районів Донецької та Луганської областей України . Це завдання незмінне з 2022 року.

Скібіцький каже, що Росія отримала наказ «взяти щось» до помпезного святкування Дня перемоги в Москві 9 травня, або, якщо це не вдасться, до візиту очільника Росії Володимира Путіна до Пекіна на тиждень пізніше. Швидкість і успішність просування визначатимуть, коли і де росіяни завдадуть наступного удару.

Він наголосив, що наша проблема дуже проста, у нас немає зброї: «Вони завжди знали, що квітень і травень будуть для нас важкими».

Водночас травень буде ключовим місяцем, коли Росія застосує «тришаровий» план дестабілізації країни.

Головний фактор — військовий. Незважаючи на те, що американський Конгрес із запізненням дав добро на збільшення військової допомоги, пройдуть тижні, перш ніж вона дійде до лінії фронту. Навряд чи вона зможе зрівнятися з російськими запасами снарядів або забезпечити ефективний захист від низькотехнологічних, руйнівних керованих авіабомб.

Другий фактор — це російська дезінформаційна кампанія в Україні, спрямована на підрив української мобілізації та політичну легітимність Володимира Зеленського, чий президентський термін умовно закінчується 20 травня. Хоча Конституція чітко дозволяє його продовження на невизначений термін у воєнний час, його опоненти вже наголошують на вразливості президента.

Третім фактором, за словами Скібіцького, є невпинна кампанія Росії з міжнародної ізоляції України: «Вони будуть розхитувати ситуацію у будь-який спосіб».