Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на початку 2022 року здійснить візит до України для переговорів стратегічного рівня. Українське МЗС наголошує на важливості цього візиту.

Ердоган має брати участь у стратегічній раді “Україна – Туреччина”. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Ви розумієте, наскільки важливим є цей візит у контексті безпеки та питання Криму,
– сказав очільник МЗС.

Кулеба наголосив, що українсько-турецькі відносини є критично важливими для безпеки чорноморського регіону, зміцнення обороноздатності України і для питання боротьби за український Крим.

У засіданні стратегічної ради головуючими мають виступати Президент України Володимир Зеленський та президент Туреччини Реджеп Ердоган. На зустрічі президенти матимуть можливість підписати низку угод, зокрема, про вільну торгівлю між державами.

Нагадаємо, протягом останнього місяця президент Туреччини вже двічі пропонував виступити посередником між Україною та Росією, щоб запобігти ескалації через скупчення російських військ на українському кордоні. Про це Ердоган сказав турецьким журналістам під час візиту до Катару, – повідомляє турецьке державне агентство Anadolu.

Відповідаючи на запитання щодо впливу напруженості між Росією та Україною на регіональний і глобальний баланс, Ердоган заявив, що він уважно стежить за подіями в Україні та довкола неї.

“Ми сподіваємося, що напруга не наростатиме і далі, а стабільність у регіоні буде збережена. Ми готові надати максимальну підтримку для встановлення каналу діалогу. За згодою обох сторін ми можемо надати сприяння, посередництво або підтримку у будь-якому бажаному форматі”, – сказав він.

Перед тим, Ердоган заявляв про готовність його країни зробити внесок в урегулювання напруженості між Україною і РФ наприкінці листопада.

“Тут наша позиція чітка. Ми виступаємо за мир в регіоні, особливо з підходом до кримських татар. Ми неодноразово обговорювали такі питання з дружньою Росією, особливо з паном Путіним”, – сказав Ердоган.

“Нехай цей регіон іде в майбутнє як регіон, де панує мир. Ми бажаємо, щоб ставлення до цього питання розвивалося в позитивному напрямку. З цього приводу ми готові до посередництва, це буде обговорення з обома сторонами… Ми також хотіли б зробити свій внесок”.

В Офісі Президента України заявляли, що пропозиція Реджепа Ердогана щодо посередництва Туреччини в переговорах між Україною та Росією має важливий контекст. Це дозволить зрозуміти, наскільки крихкою є ситуація у регіоні.