Трьом головним інспекторам Дніпропетровської митниці інкримінують службову недбалість, яка спричинила державі тяжкі наслідки
Про це повідомляє Дніпропетровська прокуратура
За інформацією прокуратури, держава втратила понад 145 мільйонів гривень. Усе через неправильне митне оформлення товарів. На територію України підприємці намагалися ввезти нафтопродукти. Замість сплати акцизного податку, вони зареєстрували товари як газовий конденсат.
У такий спосіб представники бізнесу спробували ухилитися від сплати податку. Митники порушення в документах “не помітили”. За фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки для держави, інспекторам митниці повідомили про підозру. Їм загрожує штраф або обмеження волі з відстороненням від посади.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві. Також нещодавно підозру від СБУ отримав очільник Івано-Франківської . Він може бути причетний до організації схеми, за якою зловмисники вимагали гроші від оптових експортерів українських продуктів до Європи. СБУ також повідомила про підозру посереднику, який передавав гроші. Він був так званим позаштатним радником митника.
Правоохоронці також повідомили, що раніше вже ліквідовували масштабний злочинний механізм, до якого входили посадовці митниці. Зловмисники систематично вимагали гроші в українських агропідприємств, які експортують продукцію до ЄС. Митники обіцяли підприємцям за винагороду не перешкоджати під час оформлення товарів. Оперативники викрили і припинили незаконну діяльність. Посадовця митниці та його спільника підозрюють у злочині за статтею про пропозицію чи обіцянку, яку він прийняв, щоб одержати неправомірну вигоду як службова особа. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі із конфіскацією майна.
Також в жовтні, Служба безпеки України на Одещині викрила масштабну корупційну схему, яку організував керівник митного посту. Слідчі встановили, що зловмисники безперешкодно та “пришвидшено” розмитнювали до 8 тисяч автівок щомісяця. Зловмисники нібито брали хабарі, розмір яких залежав від марки авто. На цьому “заробляли” понад 200 тисяч доларів кожного місяця. Якщо ж люди відмовлялися платити, вони про це шкодували.
На думку правоохоронців переважно таким чином розмитнювали транспорт із США та Південної Кореї. Правоохоронці встановили, що організував цю схему виконувач обов’язків начальника одного з митних постів області. Саме він, ймовірно, вимагав кошти за “покращену” процедуру розмитнення за 4 години. Зазвичай це були приблизно 50 доларів. На думку СБУ, ці хабарі платили до 80% “клієнтів”.
Якщо ж йому відмовляли платити, умови роботи змінювались. Авто могли утримувати на митниці до 2 тижнів, а також завищували його вартість, щоб збільшити розмір податку на ввезення. Зловмисника викрили та затримали на гарячому – під час отримання чергового “траншу”. Він у цей момент нібито брав 2 частину коштів за свої послуги в розмитненні. Раніше агенти зафіксували передачу й першої частини хабаря – 700 доларів.
Поки встигли затримати лише організатора. Проте зараз слідчі намагаються встановити й інших учасників схеми. Скільки часу так розмитнювали авто – невідомо. Раніше, СБУ також викривала посадовців з Житомирської митниці, які організовували масштабні корупційні схеми у розмитненні вантажівок. За даними слідства, сума збитків становить понад 10 мільйонів гривень. Схему реалізували посадовці з митного посту “Житомир-центральний”.
Представники підприємців подавали на митницю підроблені іноземні технічні паспорти. У них були вказані неправдиві дані щодо виробництва вантажівок та їхньої першої реєстрації. Митники зловживаючи службовим становищем, “закривали очі” на такі порушення та не проводили належної перевірки поданих для розмитнення документів,– мовиться у повідомленні.
Згодом вантажівки продавали людям за ринковими цінами. За даними СБУ, схема існувала упродовж 2 років. За цей період встигли ввезти щонайменше 36 вантажівок.