Кулеба пояснив, чому за підсумками “Кримської платформи” підпишуть відкриту декларацію

Декларація, ухвалена на саміті “Кримської платформи” у Києві, буде відкритою для підписання іншими державами. Про це під час виступу в рамках форуму “Україна.30” сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба

“Декларація, ухвалена на саміті, буде відкритою для підписання інших держав — тобто саміт пройде, але ті держави, які з тієї чи іншої причини не змогли взяти в ньому участь, будуть приєднуватись до декларації, принципів і кроків, які вона передбачає”, — сказав Кулеба.

Крім того, міністр розповів, що на саміті окрім основного засідання за участі глав делегацій, відбудеться чотири тематичні панелі для предметної розмови про подальші кроки:

  1. про невизнання спроби анексії Криму;
  2. про мілітаризацію Азово-Чорноморського регіону;
  3. про шляхи реінтеграції Криму через права людини та сталий розвиток;
  4. про відновлення прав кримськотатарського народу.

Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський заявив, що 29 країн підтвердили свою участь у саміті Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня.

Зі слів Кулеби, він впевнений, що “ця цифра ще зростатиме”.

Кримська платформа — дипломатична ініціатива України, у перспективі — міжнародний координаційний механізм для повернення питання Криму до порядку денного, захисту прав людини в Криму та сприяння деокупації півострова.

26 лютого 2021 року Володимир Зеленський підписав Указ “Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”, яким постановив утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи. Згідно з документом, МЗС забезпечує координацію участі України в діяльності Кримської платформи.

Головою Організаційного комітету з підготовки установчого Саміту Кримської платформи є міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Очікується, що Кримська платформа буде представлена у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Датою проведення установчого Саміту визначено 23 серпня 2021 року, за його підсумками може бути прийнята декларація.