В останні тижні дуже багато інформації про роботу української авіації. Як розповів військовий експерт Олег Жданов, на окремих напрямках справді змінилася ситуація.

Він зазначив, що на південному напрямку ЗСУ практично «винесли» майже всі ППО.

«За минулий тиждень знищено чотири лише комплекси С-300 і, на мою думку, два комплекси «Панцир-1С». До речі, сьогодні 3 командні пункти винесли сьогодні”, – заявив Жданов. Він додав, що командний пункт – це до 100 осіб. Без командних пунктів війська деморалізовані, наголосив експерт.

«Ось що ми робимо. Ми розвалюємо систему управління військами… Найближчими днями вони не отримуватимуть конкретних наказів, доки не запрацює запасний командний пункт», – заявив Олег Жданов.

Він звернув увагу на той момент, що зазвичай на командному пункті гинуть офіцери-оператори. «Оперативний відділ вилітає – і все», – додав експерт.

За його словами, для створення нового командного пункту противнику знадобиться 2-3 дні, які ЗСУ можуть використати на свою користь у плані завдання втрат військам РФ.

Раніше британська розвідка зазначала, що російські окупанти не можуть використовувати два основні автомобільні мости для постачання угруповання на західному березі Дніпра в Херсонській області. ЗСУ також перебили дорогу через річку у Новій Каховці. В результаті всі постачання для війська РФ розміром кілька тисяч залежатимуть від двох понтонних поромних переправ. 

Після прицільних ударів Збройних Сил України всіма мостами, що з’єднують правий і лівий берег Херсонщини, російські окупанти на правобережжі залишилися без підкріплення. Вони можуть отримувати ні продовольство, ні озброєння, ні свіжу живу силу.

Удари по мостах разом із систематичним знищенням складів та запасів окупантів як у тилу, так і на передовій та є початком першого етапу звільнення Херсонщини.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив херсонський політик Сергій Хлань.

Він нагадав, що правобережжя та лівобережжя Херсона з’єднують три переправи: Антонівський залізничний та Антонівський автомобільний мости, а також міст на греблі Каховської ГЕС. Коли всі три були пошкоджені українською артилерією, окупанти перекидали техніку, озброєння та продовольство резервним мостом на Каховській ГЕС. Днями ЗСУ вивели з ладу і його. Наразі окупанти на правобережжі Херсонщини опинилися у дуже складній ситуації.

«Зараз вже неможливо перекидати ні важку техніку, ні озброєння, ні навіть продовольство з лівого берега, а відповідно з Криму та РФ ближче до лінії фронту, щоб підкріплювати якраз лінію фронту окупантів з боку саме Херсона. ЗСУ унеможливили для них постачання озброєння», – зазначив Хлань.

Він нагадав, що незадовго до точних ударів ЗСУ мостами окупанти хизувалися, що перекинули на правий берег Херсонщини значну кількість батальйонних тактичних груп та сформували велике угруповання живої сили з понад 20 тисяч окупантів. Тепер же загарбники опинилися перед дилемою: чим годувати цю велику кількість живої сили.

«Відрізання шляхів постачання зброї та озброєння робить їх небоєздатними, це раз. А по-друге, цю велику кількість людей треба годувати. Навіть ті зауваження, що Херсонщина прогодує, треба розуміти, що 20 тисяч людей – це дуже багато – і прогодувати їх овочами, за рахунок яких влітку виживають люди в окупації – нереально. Саме постачання продовольством – це один із дуже вагомих елементів боєздатності армії. Сухі пайки, продовольство сьогодні російська армія не може отримувати. А це послаблює бойовий дух окупантів, якого й так немає», – наголосив Хлань.

Крім того, загарбники на правобережжі Херсона наразі не можуть розраховувати навіть на мінімальне підкріплення.

«Ворог на сьогоднішній день на правобережжі вже знаходиться без можливості підкріплення. І те, що робить наша авіація та ЗС, винищуючи польові склади та запаси, які є в окупанта на правобережжі, коли арта знищує тилові запаси, а фронтова авіація – все в комплексі це вже і є фактично переломом військових дій на півдні України. Це і є фактично початок деокупації Херсонщини», – наголосив політик.