Поки вся увага прикута здебільшого до Авдіївського напрямку, ворог намагається пробитися і на Вугледарському відтинку. Але великі втрати та абсолютна неефективність ворога зіграли злий жарт і тепер там у трикутнику Розівка – Волноваха – Микільське застрягло вороже угруповання, що налічує близько 20 000 окупантів.

Військово-політичний оглядач та журналіст Василь Пехньо, аналізуючи обстановку на фронті, вказав на важливий момент, який спостерігається на Вугледарському напрямі. За його словами, росіяни щодня просуваються на 200-300 м із Солодкого у бік Водяного. Але при цьому схоже на те, що ворог поки не задіє своє багатотисячне вугледарське угруповання.

Швидше за все ці війська сконцентровані там для того, щоб найближчим часом піти у бік Вугледара. Однак масований наступ ворога відтерміновується з декількох причин: по-перше, величезні втрати. Так, не зважаючи на те, що в РФ є великий людський ресурс, дії військового командування призвели до дефіциту у військах. А разом з тим відбулася повна демотивація тих, хто вижив. Не виключенням, а звичною справою тепер стали і бунти серед окупантів там, адже вони розуміють, що як не сьогодні, то завтра їх пошлють на вірну смерть.

Ще однією проблемою ворога є те, що окупанти розуміють з якою силою їм прилетить ударна відповідь від ЗСУ при спробі штурму міста. Шанси на успіх в них якщо не відсутні, то мізерні.

«Я так розумію, щоб йти на Вугледар, їм потрібно переміститися ближче до фронту, адже в місті з розкритими обіймами їх ніхто не зустріне. Проте Вугледарський напрямок поки що мовчить», — зазначив Пехньо.

В той же час на думку журналіста, активізація Вугледарського фронту може стати відволікаючим маневром у той момент, коли ворог вирішить завдати вирішального удару в бік Новомихайлівки і, можливо, Георгіївки, щоб просунутися далі в Курахове, або ж, навпаки, Вугледарський напрямок буде головним і тоді все, що Тепер відбувається під Маринкою, відволікає від Вугледара.

«Але те, що цей квадрат росіяни найближчим часом спробують завоювати, це точно. Тут навіть до ворожки не ходи», — підсумував Пехньо.

Так же очевидно й те, що спроба ця найімовірніше закінчиться провалом для РФ. Зазначимо, що для ворога так важливо взяти Вугледар , оскільки це панівна висота.

«Ворог, як завжди, використовує авіацію, артилерію, знищує і місто Вугледар, і прилеглі села прифронтові. Нещодавно в нас був штурм, вони намагалися штурмувати наші позиції. Чому? Тому що Вугледар — це панівна висота. Ми про це завжди пам’ятаємо, і ворог. Їм необхідно її взяти, тому що без неї буде важко рухатися далі», — раніше розповідав начальник служби зв’язків із громадськістю 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців Арсеній Прилипко.

За словами спікера, під час цього штурму було знищено 90% важкої техніки, яку використовував ворог. Він зазначив, що противник не має там зараз «броньованого кулака», але бронетехніка використовується, зокрема, деякі танки працюють із закритих позицій, щоб прикрити піхоту. Сьогодні ж ситуація змінилася в нашу сторону — ворог розбитий і боїться настільки сміливо кидати техніку в бій,однак від намірів наразі не відмовляється. Найімовірніше, командування РФ вичікує момент, аби кинути багато тисячне військо на штурм та пробити нашу оборону, але ЗСУ до цього готові і ворогу досягнути бажаного не дадуть.