Білий дім скептично ставиться до зустрічі лідера Китаю Сі Цзіньпіна й президента Росії Владіміра Путіна в Москві, оскільки, як там вважають, існує мало доказів того, що їхні переговори можуть призвести до позитивних зрушень для України.
Про це, як пише “Європейська правда” з посиланням на CNN, у понеділок заявив координатор із питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Він заявив журналістам, що США, як і раніше, стурбовані можливим повторенням Сі Цзіньпінем закликів до припинення вогню в Україні – адже це піде на користь саме Росії, бо дозволить російським військам залишатися на українській території.
За словами Кірбі, наразі немає доказів того, що Пекін ухвалив якісь рішення стосовно надання Москві зброї, але цей варіант усе ще є можливим.
“Побачимо, про що вони (Сі й Путін) говоритимуть після цієї зустрічі. Я маю на увазі, що ми не знаємо, чи буде досягнута якась домовленість, але скажу вам, що ми все ще не віримо, що Китай знімає це питання з порядку денного”, – зазначив він.
Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що візит Сі Цзіньпіна до Москви може вказувати на те, що Пекін не вважає Росію відповідальною за воєнні злочини в Україні, й скептично поставився до мирних ініціатив КНР
Китай буде посилювати свої позиції в регіоні і на території так званої Російської Федерації
Диктатор РФ Владімір Путін та президент Китаю Сі Цзіньпінь під час його візиту у Москву не говорили щодо передачі зброї країні-агресору.
Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в етері телемарафону.
«Про зброю наразі не йдеться, таких фактів не зафіксовано», — сказав він.
За його словами, сильний міжнародний лідер здійснив візит до країни, режим якої зазнає геополітичної поразки та перебуває в глухому куті, зокрема, в економічному та зовнішньополітичному планах.
«Безумовно, як прагматичний геополітичний гравець, Китай буде посилювати свої позиції в регіоні і на території так званої Російської Федерації, захищаючи власні економічні та інші національні інтереси», — додав він.
Юсов зауважив, що РФ все менше буде схожою на суб’єкт, та все більше залежатиме від інших гравців. Водночас режим Путіна слабшатиме.
Нагадаємо, нещодавно у Пекіні за підсумками переговорів голова КНР Сі Цзіньпін і самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко прийняли спільну заяву про основні засади розвитку відносин стратегічного партнерства Китаю та Білорусі.
За повідомленнями ЗМІ, Сі Цзіньпін планує поговорити з президентом України Володимиром Зеленським вперше за час повномасштабної війни, ймовірно, вже після поїздки до Москви.
В Китаї прокоментували пропозицію президента України зустрітися з лідером Китаю. Там заявили, що Китай завжди підтримував зв’язок з усіма сторонами «російсько-українського конфлікту».
Про це сказала речниця міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін, пише Reuters.
«Позиція Китаю щодо кризи в Україні є послідовною і дуже чіткою… Суть полягає в тому, щоб закликати до миру, сприяти діалогу і сприяти політичному вирішенню кризи. Ми завжди підтримуємо зв’язок із залученими сторонами, включаючи Україну», — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, Володимир Зеленський раніше заявляв, що хоче зустрітись з лідером Китаю Сі Цзіньпіном.