На Луганському напрямку перед ЗСУ стоїть завдання “зв’язати” 100- тисячне російське угруповання, щоб його не перекинули на інші фронти, та це завдання виконано вже щонайменше на 70 %. Війська противника, які вступили там у бій, уже не будуть виводитися на інші напрямки.  

Про це повідомив полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан в інтерв’ю Євгенії Кутновій. 

За словами військового експерта, українські війська на Луганському напрямку у меншості, але вони перебувають у режимі активної оборони з пристріляними напрямками артилерії.  

Там є певні резерви для того, щоб утримувати противника. Наймаксимальніша ширина наступу ворога – це 10 км, а глибина – 2-3 км. Це кілька батальйонів, не більше того, які, наступаючи, тут же потрапляють під наші обстріли. На контратаках ми відкидаємо їх назад, займаючи іноді нові та звільняючи старі позиції.  

“На Луганському напрямку динамічна обстановка. Там ідуть постійні бої. І ця динаміка буде постійна до осінніх дощів. Тут потрібно розуміти, що наступати там ми не будемо, тому що це не стратегічний напрямок для нас. Нам головне – “зв’язати” 100-тисячне російське угруповання, та ми це виконали щонайменше на 70 %”, – сказав Світан.

Водночас військовий експерт Олександр Коваленко в інтерв’ю одному з українських ЗМІ зазначив, що наступ ЗСУ йде одразу на кількох напрямках, але досі є ділянки фронту, де ми змушені оборонятися, оскільки росіяни доволі активно атакують. 

Чи достатньо ресурсу на сьогоднішній день у росіян, щоб вести наступальні дії? На думку Коваленка, так.

“Вони дійсно можуть наступати на вузькому напрямку на якійсь окремій локації. Лимано-Куп’янська вісь. Там сконцентрована величезна кількість за якістю найкращого ресурсу російських окупаційних військ, тому що у них там більш-менш задовільна штатна комплектація як підрозділів з особовим складом, так і по техніці. Навіть краще, ніж на Півдні, але вони вже намагалися розгорнути наступальні дії у напрямку Лиману, Куп’янська ще до 24 лютого 2023 року. У них цей наступ захлинувся, так і не розпочавшись”, – сказав експерт. 

Потім військово-політичний оглядач назвав напрямки, де ворог веде наступ, але при цьому наголосив, чому боятися цього нам не варто: “На деяких напрямках вони не перестають тиснути на наші лінії оборони вже близько 9 місяців. Те, що вони нарощують артилерійські удари та зараз намагаються наступати у напрямку Лиману, у напрямку Борової, у напрямку Куп’янська, було прогнозовано. Там дійсно дуже складна ситуація, тому що доводиться тримати оборону. Саме на Сході, на цьому плацдармі, ми тримаємо оборону, але хочу навести приклад, як минулого разу вони задіяли два танкових полки, а також стрілецькі підрозділи для наступу на Борову. Результат цього епічного наступу у липні – захоплення села Надія. Це село менше ніж на 20 будинків”, – підкреслив він. 
 
В свою чергу військовий оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець повідомив, що на Куп’янському напрямку, очевидно, командування противника вирішило не чекати “успіху під Боровою” і почало активізацію за дирекцією с. Лиман Перший – с. Синьківка з метою прорватися на ближні підступи до м. Куп’янська. Підрозділи 25-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) противника, підтримані лівофланговими підрозділами 138-ї омсбр, спробували прорватися саме в с. Синьківка, одночасно діючи вздовж р. Оскіл з півночі”. 

Машовець зазначив, що перевіреної інформації про результати цих атак на цей час немає, “але судячи з того, що ЗСУ продовжують контролювати с. Синьківка, а противник не просунувся на південь від “траверсу” с. Калинове вздовж річки Оскіл, особливо успішними ці атаки противника не назвеш”.