Ситуація на фронті у напрямку Часового Яру стає напруженою. Окупанти активно наступають, але Сили оборони відбивають атаки ворога. До того ж, є ймовірність, що Росія активізує свій наступ і в бік Вугледара.

Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко.

Він наголосив, що ситуація у напрямку Часового Яру складна і тривають запеклі бої. Він також зазначив, що у противника завдання якомога швидше захопити Часів Яр – висоти, з яких, на їхню думку, буде легше розвинути наступальні дії.

Росія, за словами військового експерта, часто веде боротьбу не за населені пункти, а за висоти, де ті розташовані, щоб мати перевагу у веденні наступальних дій. Зараз під загрозою Часів Яр та Вугледар.

«Я допускаю, що ворог обновить наступальні дії (у Вугледарі). Їм важливо нас звідки витіснити, бо вони бояться ударів по Волновасі, як тільки у нас будуть можливості. Там буде дуже великий залізничний вузол до Криму», – зауважив Мусієнко.

Він наголошує, що Часів Яр – це вихід на Костянтинівку, Слов’янськ, Краматорськ, тому ворог кидає дуже серйозні ресурси на захоплення цієї території.

Українські сили тримають під контролем чисельну перевагу ворога. Як зауважив Олександр Мусієнко, для оборони позицій зараз Україна скеровує відповідні засоби. Краще почала працювати артилерія, бо з’явились можливості завдяки постачанням наших партнерів.

«За останній місяць, на жаль, у ворога є просування, є певні тактичні успіхи. Але це притаманне наступальній кампанії, адже у російських військ ініціатива, вони ведуть наступальні дії, не рахуючи втрати», – наголосив Мусієнко.

Він також додав, що це не означає, що російським військам вдалось прорвати нашу лінію фронту. Українська армія намагається стабілізувати ситуацію і не давати ворогу розвивати значний темп наступу.

Варто також додати, що зараз найбільш інтенсивні бої на фронті тривають саме у районі Часового Яру в Донецькій області.

Про це розповів начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашников.

Він спростував заяви російських медіа, що село Богданівка, яке розташоване на підступах до Часового Яру, перебуває під контролем армії РФ.

“Саме на цьому напрямку бойові дії тривають. Вони непрості, позиції переходять із рук у руки”, — сказав Калашников.

Загалом у районі Часового Яру противник збільшив кількість штурмових дій і задіяних для цього ресурсів.

“Якщо раніше це були окремі піхотні штурми невеликих підрозділів (відділення, взводу), то на сьогодні вони вже пробують атакувати в складі механізованих колон, задіяли важку бронетехніку — танки, бойові машини. Тобто за кількістю і за якістю вони штурми збільшили”, — повідомив офіцер.

Кількість артилерійських обстрілів не знижується.

“Їхня артилерія працює як вдень, так і вночі. Кількість обстрілів не зменшується, іноді на деяких ділянках навіть збільшується”, — продовжив речник.

Дрони стали постійним явищем на полі бою.

“Війна змінилася, вона перейшла на більш технологічний рівень. З їхнього боку дуже багато дронів, і з нашого кількість БпЛА набагато збільшилася. Але наші пілоти, які керують БпЛА, більш професійні на полі бою”, — наголосив Калашников.

Також росіяни активно застосовують авіацію.

“Авіаційна складова — це на сьогодні ФАБи (фугасні авіабомби) — дуже сильно у них задіяна”, — уточнив офіцер.

Він зазначив, що за останні два тижні противник використав 1300 ФАБів по всьому фронту, враховуючи й мирні населені пункти.

“Минулого місяця їх було 2200. Тобто в середньому противник використовує близько 100 ФАБів на день. Він їх скидає не тільки на наші населені пункти, а й на рубежі нашої оборони”, — повідомив Олег Калашников.