Ганна Гопко – народний депутат України з 2014 року, який вже за досить молоду політичну кар’єру встигла побувати в кількох гучних скандалах.
Сьогодні редакція Корупції Інфо спробує розібратись хто така Ганна Гопко.
В 2014 році абсолютно неочіковано вона стає першим номером у виборчому списку Об’єднання Самопоміч, в той час як її лідер займає 50-те непрохідне. Якихось політичних заслуг в неї не було і взагалі до того вона була майже нікому невідомою журналісткою. Єдине чим вона відзначилась – це правозахисна діяльність та активна боротьба проти куріння.
Хтось назве таке рішення дуже дивним, але це був добре продуманий хід Андрія Івановича. Садовий вирішив, що в Раду йому ще зарано йти і не варто покидати насиджене місце мера м. Львова, де він створює собі імідж такого собі європейського господарника. Щодо підбору членів своєї фракції мер підійшов дуже грамотно.
Після Євромайдану українські виборці чекали в Раді нових облич і Садовий пропонує абсолютно невідомих нікому персон, молодих і перспективних, які ще не встигли в щось “вляпатись”.
І в перших рядах з’являється Ганна Гопко. Майбутня депутатка народилась на Львівщині, вивчилась у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. У 2001 році вона розпочинає свою журналістку кар’єру в ролі регіонального кореспондента телеканалу “Інтер”. Потім була робота на радіо, телебаченні, а останнім місцем роботи стає 5 канал, де вона веде свою програму. З 2005 року Ганна переїжджає на постійне проживання в Київ, працює в різноманітних міжнародних проектах, програмах технічної допомоги USAID, у Всесвітній організації охорони здоров’я, відвідує більш ніж 35 країн світу в ролі експерта. Як потім сама зазначала в інтерв’ю, на той час її заробітна плата становила понад 3,5 тисяч доларів.
Після подій на Майдані Гопко розробила “реанімаційний пакет реформ” і разом з іншими активістами добилась його прийняття. Тоді ж, за свідченням самої Ганни, Порошенко пропонував їй працювати в Адміністрації Президента відповідальною за здійснення цих реформ, а також місце в списку Блоку Петра Порошенка. Гопко відмовилась від цих пропозицій, але імідж молодого реформатора працював на неї.
Окрім пропозицій від Самопомочі та БПП Гопко отримувала запрошення увійти в першу десятку Свободи, Батьківщини, партії Ляшка і Гриценка, але обрала пана Садового.
За її словами, в ньому побачила не партійного боса, а соратника, рівноправного партнера. Ще однією перевагою було надання їй права вето в обговоренні списку, чого не давала жодна інша партія.
Прийшовши в парламент в лавах фракції “Самопоміч”, вона очолює комітет у закордонних справах. І відразу ж привертає до себе увагу українців і аж ніяк не політичними заслугами.
Гучного розголосу отримала її заява про мізерну депутатську зарплату у розмірі 6-ти тисяч гривень. Вона заявила, що оплату праці депутатів потрібно збільшувати.
“Депутат приходить в парламент, бере на себе відповідальність за закони країни, за долю мільйонів українців, не повинен відчувати себе жебраком”.
Хоча пані Гопко ніколи не відчувала себе бідною. Ми вже згадували про її заробітну плату до депутатства. Непоганий заробіток має і її чоловік. Олександр Жук працює в транснаціональній корпорації Cargill – це один з найбільших експортерів зерна в світі. Також ходили чутки, що і батько Олександра Жука – начальник Львівської митниці, не найбідніша людина. За даними журналістів у його власності є приблизно 20 квартир у місті Києві, але доказів цього журналісти так і не знайшли.
Ганна Гопко це заперечує, стверджуючи що це всього лиш однофамілець.
“Це неправда! Мій свекор – кандидат технічних наук, інтелігентна людина, яка пише книги”.
Не меншого розголосу в 2015 році викликала її електронна декларація. У власності Гопко і власності її чоловіка тоді знайшли 8 квартир у Львові та Києві й земельної ділянки в Турківському районі Львівської області.
Влітку 2015 року розгорівся ще один скандал, який закінчився виключенням Гопко з фракції Самопоміч. Офіційною причиною виключення за голосування за зміни в Конституцію в частині децентралізації. Гопко цим пішла проти цілої фракції, яка була проти внесення цих змін. Всі депутати зайняли принципову позицію і повинні були виявити її голосуванням “проти”. Ба більше, про її позицію колеги дізнались безпосередньо в залі парламенту під час голосування.
«Це було несподіванкою. Ми прийняли рішення, прийшли на сесію, ще раз підтвердили рішення у самому залі, бо це дуже відповідально. І тут Ганна проголосували «за», – говорив тоді голова фракції Березюк.
В депутатських колах ходили розмови про зустрічі Гопко з Президентом, про таємні переговори, але сама депутат заперечує всі ці факти.
Один з депутатів Самопомочі має іншу версію виключення Гопко і стверджує, що її голосування стало всього лиш останньою краплею. За її словами, конфлікт з Ганною назрівав вже давно, вона вже довгий час мала свою власну думку, яка не збігалась з думкою колективу.
Зараз Гопко продовжує роботу в парламенті, займається депутатською діяльністю.