Спроба бойовиків "оподаткувати" місцевий бізнес може спричинити продовольчий колапс та голод в окупованих регіонах
Нещодавно терористична верхівка ДНР ухвалила низку "документів", які, практично унеможливлюють постачання товарів з території України в захоплені бойовиками населені пункти.
Зокрема, згідно з так званим "Тимчасовим положенням про податкову систему ДНР", діяльність підприємців, які не зареєстровані на території ДНР, заборонена.
Варто зазначити, що продукти харчування та інші товари першої необхідності завозяться на підконтрольну бойовикам територію Донеччини та Луганщини із звільнених міст та сусідніх областей. За словами керівника однієї з компаній на Луганщині, великі дистриб’юторські мережі вже давно відмовилися працювати з терористичними анклавами, адже там не існує жодних законів та правил. Товари в цю зону завозять в основному дрібні підприємці, але це пов’язано для них з багатьма ризиками. По-перше, по дорозі завжди можна потрапити під обстріл, по-друге, вони змушені платити данину на кожному блок-пості, та і взагалі ніхто не гарантує, що вони не втратять товар.
Після того, як терористи поставлять на облік місцевих підприємців шляхом обов'язкової реєстрації в "Єдиному реєстрі юридичних та фізичних осіб ДНР", українські постачальники продуктів вже офіційно опиняться поза законом. Це по-перше.
По-друге, сьогодні головний донецький терорист Олександр Захарченко розпорядився перевести роздрібну торгівлю під управління "влади". Він підписав "постанову" "Про введення зовнішнього управління на торговельні об'єкти", що дає адміністрації повноваження вводити зовнішнє управління на ринках, торгових рядах і в торгових комплексах.Таким чином поповнювати "казну" молодої "республіки" змусять не тільки торговців, а і постачальників. В таких умовах працювати в Донецьку та Луганську для українських підприємців може стати взагалі невигідно з усіма наслідками, які з цього випливають. А це нестача продуктів, ліків, засобів гігієни, і, відповідно голод, адже навряд чи вже віджаті підприємства зможуть задовольнити попит споживачів товарами власного виробництва.
Крім того, паралельно терористи обклали даниною і місцевих підприємців.
Відзначимо, що система збору грошей працює вже давно, але головну проблему це все одно не вирішує – пенсіонери, вчителі, лікарі вже практично півроку не отрумуть пенсії та зарплати.
Наприклад, в Стаханові на Луганщині колишній мер міста, а нині "народний" очільник Сергій Жевлаков разом з місцевим "комендантом" Дрьомовим вже декілька місяців під чесне слово збирає "десятину" з місцевого бізнесу.
"Ми провели збори з підприємцями міста, я вийшов з пропозицією: платіть податки в сумі 10% від чистого прибутку. Бізнес нашу ідею підтримав, для них це прийнятна сума. І пішли в бюджет кошти. Так, доводиться вірити на слово підприємцям, але поки збоїв не відбувалося ", – розповідає Жевлаков.
Разом з тим, куди йдуть ці гроші він так і не пояснив: "У місті є світло і тепло, функціонує житлово-комунальне господарство. Але навряд чи буду оригінальним, якщо скажу, що нам терміново потрібно вирішити проблему з виплатою пенсій і зарплат. Ситуація гранично проста: ми починаємо втрачати кадри. Пенсіонери, лікарі, вчителі, інші працівники бюджетної сфери вже знаходяться на межі виживання!".
Ні для кого не секрет, що світло та тепло в Стаханові оплачує Україна, то ж на що витрачаються гроші підприємців, питання, звісно ж, риторичне.
А щодо зарплат і пенсій, то, схоже, бойовики це питання таки вирішили. Адже чим більше людей загине від голоду, тим менше треба грошей.
за матеріалами espreso.tv (Антон Колибєлкін)