Бюджетний процес в Україні останніми роками дає підстави говорити про нову політичну закономірність: ЧИМ БІЛЬШЕ ПАДАЄ ДОВІРА ДО ВЛАДИ – ТИМ БІЛЬШЕ ЗРОСТАЮТЬ ВИДАТКИ НА УТРИМАННЯ ЦІЄЇ ВЛАДИ, передає Корупція.Інфо
Популярне: По-домашньому і в халатику: З’явились кадри Штепи в новому будинку після звільнення
Особливо зростання бюджетного утримання (тобто, за кошти платників податків) стосується правоохоронних органів, силових міністерств, та, власне, функціонування чиновників на центральному рівні влади.
Так, у наступному році:
на 12 мільярдів 896 мільйонів гривень більше, ніж у поточному році, отримає Міністерство внутрішніх справ України;
на 981 мільйон більше – СБУ;
на 939,3 мільйона – Генпрокуратура;
на 479 мільйона – Апарат Верховної Ради України;
на 182,1 мільйона – державна охорона органів влади та посадових осіб…
Примітно, що рекордсменом зростання видатків з моменту створення є Міністерство інформаційної політики України: у 2018 році на його утримання передбачено 522 млн. грн., що на 260 млн. грн. більше ніж у 2017 році.Але якщо врахувати, що у 2015 році на утримання Мінінформполітики було передбачено 6,8 млн. грн., то всього за чотири роки витрати на утримання цього міністерства зросли майже в 77 разів!
До речі, багато бюджетних коштів досі закладаються міністерствами на утримання своїх друкованих ЗМІ, проведення виставок тощо. А найбільш унікальною статтею бюджету-2018 є видатки на внески України в діяльність СНД!
Крім того, нагадаємо, що влада в липні 2017 року вже вносила зміни до Бюджету-2017, значно збільшивши витрати на власне утримання. Так, після прийняття змін до бюджету, у 2017 році додатково було виділено кошти на утримання:
– Міністерства внутрішніх справ України у розмірі 7 млрд грн;
– Генеральної прокуратури України у розмірі 1 млрд 174 млн грн;
– Служби безпеки України у розмірі 742 млн грн;
– Державного управління справами у розмірі 653 млн грн;
– Апарату Верховної Ради України у розмірі 233 млн грн;
– Секретаріату Кабінету Міністрів України у розмірі 75,9 млн грн.
Тож, продовжуючи проект Громадського руху "Рідна країна" "#Нашбюджет — під громадський контроль!" та для більшого розуміння масштабів з року в рік зростаючих "апетитів" влади за наші з вами гроші, подаємо порівняльну табличку.
Автор: Микола Томенко