Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що цієї осені український парламент повинен повернутися до мовного питання і поставити його на розгляд сесії.
Заяву Парубія опублікували на офіційному Twitter-акаунті Верховної Ради України.
Дуже важливо цієї осені буде поставити на розгляд питання про мову. Після того як Конституційний суд відмінив закон "Колесніченка-Ківалова", ми фактично маємо вакуум у цій сфері. І Верховна Рада повинна пройти дискусію на цю тему, – заявив Парубій.
Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон
Спікер наголосив, що буде наполягати, аби із зареєстрованих на сьогодні законопроектів Рада вибрала один та підготувала його до другого читання.
Раніше Угорщина пригрозила Україні "опором", якщо новий закон про мови не надасть угорській офіційного статусу у деяких регіонах.
Чому Україні потрібен новий "мовний" закон?
Попередній закон, який регулював мовну сферу, "Про засади державної мовної політики" (відомий також як закон Колесніченка-Ківалова) був прийнятий Верховною Радою 3 липня 2012 року з численними порушеннями регламенту. Через ці порушення (а не через зміст самого Закону) Конституційний Суд України 28 лютого 2018 року визнав його неконституційним, після чого він втратив чинність. Відтоді в Україні немає окремого діючого нормативно-правового акту, який регулював би мовні питання.
Окрім того Андрій Парубій наполягає на необхідності посилити кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства.
"Нам вкрай важливо підняти кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства – це ще один із напрямків, який буде розглядатися в загальній виборчій реформі… З приводу виборчого кодексу, найгірше буде, якщо ми винесемо всі новації, а потім на табло – 220 чи 218 голосів. І тому я попросив, у тому числі керівника робочої групи, опрацювати зміни до закону, які стосуються підкупу, як незалежний окремий закон, щоб у випадку чого його просто доповнити, доопрацювати. В тому законі, однозначно, є ще ряд позицій, які треба доповнити, але ми зможемо це зробити між першим і другим читанням. Ми узгодили, що поки триває робота над поправками до Виборчого кодексу, треба, не відтягуючи, приймати у першому читанні цей закон", – сказав Парубій.