Розслідування нападів на громадських активістів повинні бути системними. І відставками Луценка та Авакова у зв’язку зі смертю Катерини Гандзюк проблему не вирішити. Це лише дало привід Луценку попіаритися.
Про це розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
За його словами, до смерті Катерини Гандзюк ті ж єврооптимісти не дуже переймалися темою нападів на громадських активістів. Хоча про ці напади багато говорили ще у 2014 році. Але тоді не помічали, а тепер побачили та почали про це говорити, а також вимагати відставки Луценка та Авакова. Подвійні стандарти.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
У слідства є підозрювані, організатор нападу на Катерину Гандзюк і можливість вийти на одного із замовників. Але це не вирішення проблеми. Повинна бути системна робота. Не одна справа Гандзюк, а десяток, які було доведено до логічного завершення. Багато громадських активістів мають журналістські посвідчення. І вони повинні бути захищеними відповідно до закону. Нацполіція не реагує взагалі. У ситуацію повинна втрутитися омбудсмен Людмила Денісова, яка набрала в рот води,– наголосив Віталій Кулик.
Експерт також відзначив: на місці Гандзюк може бути кожен, хто займається громадською діяльністю або публікується у ЗМІ. Ні Луценко, ні Аваков не звільняться. Немає консенсусу в коаліції. Ні тих, хто б узяв на себе відповідальність перед виборами. Але цю ситуацію треба використати, щоб покарати винних, і щоб покарання було системним.
Луценко скористався ситуацією, оскільки розуміє, що немає голосів за його відставку. Це підтвердило рейтингове голосування – 38 голосів. Навіть ті, хто вимагав його відставки – приміром, Лещенко, пише, що краще, аби Луценко залишився на посаді до кінця повноважень. А ще місяць тому збирав голоси за відставку генпрокурора. Тепер, коли голосування провалиться, Луценко заявить, що немає критичної маси голосів, і отримає політичні дивіденди,– зауважив Кулик.