У ніч на п’ятницю, 5 квітня, в Іллінецькому районі Вінницької області помер Леонід Драч – батько військовополоненого моряка Андрія, якого незаконно утримують в Росії після захоплення в Керченській протоці.
Чоловіку стало зле ввечері 4 квітня, його одразу забрали а реанімацію, де він і помер. У батька моряка були проблеми з серцем, а розлука з сином, якого Кремль утримує в заручниках, остаточно підірвало його здоров’я.
Батько моряка переніс операцію на серці незадовго до того, як російські прикордонники у листопаді 2018 року захопили кораблі ВМС в Азовському морі. Йому дали групу інвалідності. Проте, через проблеми зі здоров'ям, він не міг поїхати до сина в Росію.
"Незадовго до того, як відбувся похід наших військових кораблів з Одеси через Керченську протоку він переніс операцію на серці. І ось це болить, що батько не дочекався сина з полону", – повідомила волонтери.
Андрій – єдиний син померлого. Полонений військовослужбовець закінчив інститут Військово-морських сил, він один із "вірних", які співали гімн на плацу Академії імені Нахімова в Севастополі навесні 2014 року.
Дружина Леоніда Драча – і мама 25-річного старшого лейтенанта Андрія – зараз служить у ЗСУ.
Як відомо, військовополонений минулого року на День незалежності одружився в Одесі, де проходив службу, із дівчиною Оксаною. До полону служив там та наймав квартиру.
Саме Андрій Драч із іншими курсантами заспівав Гімн України, коли навчався у Військово-морській академії у Севастополі. Під час окупації Криму курсантам запропонували присягнути Росії і перейти туди на службу.
Як відомо, так вчинила більшість їхніх викладачів із високими званнями. Але Андрій та інша група курсантів у відповідь на підняття російського прапора заспівали Гімн України.
Не згодившись з окупацією, вони перевелись довчатись до Одеської академії.
Як відомо, після захоплення ФСБ в Азові Андрій Драч заявив, як і інші українські моряки, що він є військовополоненим, тому інших свідчень не дає.
Під час суду в лютому Андрій передав коротку записку батькові. "Ось це все має сенси. Все решта – шум. Нам необхідно повертати своїх. Щоб всі батьки дочекалися своїх синів", – наголосила волонтерка Альона Сивак.