Розвиток бізнесу Віктора Медведчука відбувся саме за час президентства Петра Порошенка, адже в 2011-2012 роках в нього були гроші лише на замовні публікації в ЗМІ, а вже в 2015-2016 роках Медведчук посів значне місце на потужному фінансовому ресурсі.
Таку думку висловив журналіст видання "Новое время" Іван Верстюк у прямому ефірі 24 каналу.
Як розповів Верстюк, не варто забувати, що Медведчук – це не тільки досвідчений політик та гравець кремлівських інтересів, це ще й потужний бізнесмен.
"В тих роках Україна пережила вугільну кризу, ми були фактично без вугілля. Порошенку потрібно було десь його знайти, тому Медведчук став тією людиною, яка була посередником між закупівлями вугілля з окупованої території Донецька і поставкою через фіктивний трейдер в Україну. Це стало запорукою подальших домовленостей", – відповів журналіст.
"Задумуючись про переобрання на другий президентський термін, Порошенко вирішив заручитися підтримкою телеканалу "112", тоді навіть йшла мова про придбання цього каналу. Але вони так і не домовилися і "112" відійшов до Медведчука. Згодом цей телеканал почав вести пропорошенківську риторику",– сказав Верстюк.
За словами журналіста, путінський почерк економічної гібридної війни в Україні – це енергетика, адже Путін розуміє, що через неї він має важіль впливу на дуже важливий ринок української економіки.
"СБУ у 2016 році заблокувала всі поставки скрапленого газу, окрім тих, що йшли з "Роснефти" до Віктора Медведчука. З того часу кум Путіна монополізував ринок скрапленого газу", – заявив Верстюк.
Він додав, що так Медведчук отримав вплив на нафтопровід, що качає дизельне паливо з Росії через Білорусь. Виходить, що в Медведчука є ціла бізнесова структура для видобутку, переробки та доставки нафтопродукту в Україну.
Варто зазначити, що найбільшим донором "Опозиційної платформи – За життя" став голова політради цієї партії Віктор Медведчук.
Відзначається, що у першому кварталі "Опозиційна платформа – За життя" отримала 768,5 тисячі гривень внесків від фізичних осіб, з них 701,6 тисячі гривень перерахував Медведчук.
"Чесно" нагадує, що офіційно Віктор Медведчук бізнесом в Україні не володіє. За даними аналітичного порталу YouControl, власницею інвестиційних компаній "Укркапітал", "Терра-інвест", "Спорт-тур", "Форпостінвест", які ще у 2016 році формально належали Медведчуку, наразі є його дружина Оксана Марченко.
Сукупний розмір статутного капіталу цих підприємств становить понад 3 мільярди гривень.
За даними програми "Схеми", на Оксану Марченко оформлена також фірма в Росії, яка отримала право на розробку одного з найбільших нафтових родовищ у країні.
Сам Медведчук визнав, що хоч бізнес оформлений на його дружину, але фактично він сам його контролює. Мовляв, він не може володіти бізнесом через американські санкції.