Президент Володимир Зеленський призначив Антона Кориневича постійним представником президента України в Автономній Республіці Крим.
Відповідний указ від 25 червня оприлюднено на сайті голови держави.
Зазначимо, що Антон Олександрович Кориневич є українським юристом-міжнародником, кандидатом юридичних наук, доцентом.
Він працював заступником директора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Кориневич є фахівцем з міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права.
З 2014 року його активно залучали як експерта до роботи правоохоронних органів України, міжнародних організацій, неурядових правозахисних організацій, робочих груп з питань Криму та Донбасу.
Кориневич також є розробником нормативно-правових актів, пов’язаних з окупацією Криму та збройним конфліктом на Донбасі, в тому числі законопроекту №9438 про належну криміналізацію міжнародних злочинів.
Окрім того, президент України Володимир Зеленський 25 червня підписав указ "Питання Національної ради з питань антикорупційної політики", яким перезапустив структуру та призначив нових членів і керівників Нацради.
Про це йдеться на сайті президента.
Зазначається, що Національну раду з питань антикорупційної політики очолив заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка. Її членами стали керівники "Трансперенсі Інтернешнл Україна", Європейської Бізнес Асоціації, Американської торговельної палати, громадських організацій Центр протидії корупції та Центр політико-правових реформ.
Також у президента обіцяють вперше надати офіційний статус міжнародним спостерігачам.
"Вперше офіційний статус спостерігачів у Раді отримали представники міжнародних організацій і дипломатичних установ, які надають Україні допомогу в боротьбі з корупцією. Так, спостерігачами у Раді стали представники Світового банку, Агентства США з міжнародного розвитку, Програми розвитку ООН, Організації економічного співробітництва та розвитку, Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні". – йдеться в повідомленні.
Новопризначений керівник ради Руслан Рябошапка зазначив, що вона має стати центром розробки рішень для боротьби з корупцією: "Ми швидко реагуватимемо на недоліки антикорупційного законодавства чи інституцій та ініціюватимемо відповідні рішення. Рада також має забезпечити координацію роботи державних органів і недержавних організацій у досягненні тих результатів боротьби з корупцією, на які чекає суспільство".