Генерал армії США Девід Петреус, колишній глава ЦРУ, в інтерв'ю прокоментував резонансну пропозицію Леоніда Кучми про заборону відповідати на вогонь проросійських бойовиків на Донбасі.
Раніше Кучма, якого президент Володимир Зеленський нещодавно призначив представником України в Тристоронній контактній групі в Мінську, заявив про необхідність прописати в нових домовленостях щодо білоруського режиму тиші на Донбасі норму «не стріляти у відповідь».
«Мені не відомий привід для цього висловлювання і контекст, у якому воно було заявлене, але, грунтуючись на практичному досвіді, думаю, головне в тому, щоб справлятися з російською армією, взаємодіяти зі США та іншими країнами. Потрібно бути досить твердим, але не бути при цьому провокативним», – дав пораду Україні і висловив особисту оцінку заяви Кучми генерал Девід Петреус.
За його словами, Росія дійсно володією військовою силою, що набагато перевершує українську.
«Тому, можливо, те, як екс-президент Кучма бачить цю ситуацію, має певний сенс. Але давайте визнаємо все те, що українські військові сили вже зробили, і також давайте подумаємо про те, що Росія, можливо, має намір зробити – ми можемо про це судити, виходячи з її дій у Криму, у Білорусі, у Східній Молдові», – запропонував екс-глава ЦРУ, який раніше командував військовими операціями на Гаїті, в Боснії, Іраку та Афганістані.
Петреус нагадав, що Росія хоче «не стільки захопити Україну прямим вторгненням, скільки розхитати її різними методами ззовні і зсередини», і у зв'язку з цим підкреслив особливу важливість послідовних демократичних реформ в Україні.
Додамо, що сам Кучма раніше уточнив свою заяву про заборону відповідати на вогонь бойовиків під час режиму тиші.
За його словами, сили ООС не повинні відповідати на обстріли, які виходять з боку цивільних об'єктів.
«Українська сторона не буде відповідати на провокаційні обстріли, які виходять з боку цивільних об'єктів ОРДЛО… Скажіть, будь ласка, ми можемо, якщо бачимо, що це відбувається, наприклад, з дитячого садка, давати відповідь?», — цитує Кучму Інтерфакс-Україна.
Представник України додав, що на засіданні в Мінську сторони доручили підгрупі з безпеки підготувати до 19 червня документ, в якому будуть визначені заходи, які дозволять зробити режим припинення вогню на Донбасі стабільним.
Кучма зазначив, що на минулому засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) в Мінську питання миротворчої місії на Донбасі не обговорювалося.