Президент України Володимир Зеленський заявив про готовність розслідувати "сміттєву проблему" Львова.
Міський голова Львова Андрій Садовий поскаржився президентові України Володимиру Зеленському на сміттєву блокаду з боку колишнього президента Петра Порошенка.
Відповідну заяву Садовий зробив сьогодні, 6 липня, під час першого президентського візиту Зеленського до Львова.
Після представлення нового голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського Зеленський заявив, що хоче обговорити місцеві проблеми, зокрема, проблему сміття у Львові.
"Що робити зі сміттєвою проблемою? Вона є", – запитав Зеленський
"Ми чули, що це був конфлікт, спровокований місцевою і центральною владою", – додав голова Адміністрації президента Андрій Богдан.
"Львів дійсно пережив сміттєву блокаду і вона не зупинена. Тому що після підпалу Грибовецького полігону фактично був заблокований вивіз сміття з міста. Маючи в Україні орієнтовано тисячі полігоні, ми не мали можливості це робити, тому що і Служба безпеки, і Прокуратура, і поліція, – всі були задіяні в тому, щоб блокувати вивіз сміття. Мені ставили ультиматум, що партія Самопоміч має поміняти свою позицію у парламенті по дуже багатьох питаннях. Я на це ніколи не йшов і ніколи не піду", – заявив Садовий.
Після того, як Львівський міський голова Андрій Садовий попросив Президента провести чесне розслідування "сміттєвої блокади" і загибелі людей на Грибовецькому полігоні, Зеленський заявив:
"Ми привезли сюди голову СБУ (т.в.о. голови СБУ Івана Баканова – ред.), щоб почути конкретні прізвища людей з виконавчої влади, місцевої влади, які сприяли цьому тиску. Якщо можна почути ці питання, ми займемося цими людьми".
У відповідь Садовий зазначив, що готовий максимально співпрацювати зі слідством. "Якщо будуть відповідні справи відкриті, міська рада надасть всю необхідну інформацію, тому що для мене важлива об'єктивність і для мене важливий чесний результат. Це важливо для всіх – для Львова, для України", – сказав Садовий.
Голова Офісу президента Андрій Богдан, який теж був присутній на зустрічі, у свою чергу наголосив на необхідності провести ефективне розслідування злочинів, пов'язаних зі "сміттєвою блокадою" і загибеллю людей на Грибовецькому полігоні.
Як повідомлялося, у травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла пожежа, внаслідок якої стався зсув. Під ним загинули троє рятувальників та інженер-еколог. Після трагедії звалище було закрито згідно із судовим рішенням.