Президент України Володимир Зеленський вчинив правильно, вигнавши із залу секретаря Бориспільської міськради Ярослава Годунка.
"З позиції мого життєвого досвіду я можу сказати, що панькатися з негідниками – це копати самому собі могилу", – сказав ексзаступник глави СБУ, голова Спілки офіцерів України, генерал-лейтенант Олександр Скіпальський.
"Якщо вже встановлено, що перед тобою негідник, чекати, поки він всадить тобі ножа в спину, недоцільно", – зауважив він.
"Подивіться, в країні судді корумповані й злочинні, прокурори корумповані й злочинні. Вони прикриваються риторикою закону, демократії, Процесуального кодексу. А самі – негідники і злодюги. Треба діяти нещадно, якщо ти впевнений, що перед тобою негідник чи ворог України", – заявив генерал.
"Тому я Зеленського розумію і не засуджую", – сказав він.
Відповідаючи на запитання, чи слід допускати до виборів у Верховну Раду Ярослава Годунка, враховуючи його історію взаємин із законом, Скіпальський підкреслив: "Людей, які так поводяться, не можна не те що до влади допускати – їх треба ставити на місце й виховувати".
Варто додати, що повідомляється, що у червні 2000 року, будучи ще у "Беркуті", Годунок зі ще одним міліціонером увірвалися в квартиру киянки на вулиці Генерала Потапова, пишуть українські ЗМІ.
Її син– інвалід 1-ї групи. Він нібито приторговував наркотиками. Погрожуючи кримінальним переслідуванням, міліціонери почали вимагати грошей. Але все, що зуміли знайти в квартирі, – 300 гривень і мобільний телефон.
Здобичі видалося мало. Тоді інваліда побили, прикували до батареї наручниками і зажадали від матері, щоб та принесла 1000 доларів. Жінці вдалося позичити по знайомих тільки 900 доларів. Взявши відкупні, міліціонери пішли.
Годунок залишив 300 гривень і мобільний собі, а долари розділив з товаришами. Його частка становила 300 доларів. Пізніше міліціонер-водій віддав на фірму своїм знайомим телефон. Ті не знали, що він крадений і користувалися ним два дні, поки не здали в скупку.
Телефон запеленгували – і так почалося розкручування справи проти "міліціонерів-перевертнів".
16 травня 2002 року Святошинський районний суд Києва виніс вирок Годунку за трьома статтями Кримінального кодексу – розбій, перевищення влади та порушення недоторканності житла громадян України.
Покарання дали п'ять років, але замінили випробувальним терміном на три роки, врахувавши першу судимість, щире розкаяння та відшкодування шкоди потерпілим. Видання зазначає, що гроші батькам Годунка позичали такі ж прості, як вони, селяни.
Також Годунку було заборонено протягом трьох років (до 17 травня 2005 року ) обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків.