Після справи Сергія Пашинського, ще одного одіозного мільярдера і екс-нардепа Костянтина Жеваго оголошено в розшук.
Йому, швидше за все, пред’являть розкрадання в особливо великих розмірах.
Про це заявив глава ДБР України Роман Труба.
Колишнього депутата Верховної Ради – одного з рекордсменів, фактично, за кількісним показником того, як він обирався до ВР, колись власника ФК «Ворскла» Полтава – мільярдера Костянтина Жеваго оголосило в розшук Державне бюро розслідувань країни.
Як відомо, Жеваго був власником банку “Фінанси і кредит”. Його підозрюють в причетності до розтрати 2,5 млрд гривень банку.
9 жовтня голова ДБР Роман Труба заявив:
«З приводу Жеваго. Ми викликали його в ДБР для отримання підозри, він не з’явився. Тому зараз розпочато процедуру оголошення його в міжнародний розшук і отримання рішення суду та рішенні його затримати. Зараз його оголошено в нацрозшук».
Нагадаємо, ще 28 вересня стало відомо про те, що Жеваго оголосили підозру заочно:
«Йому закидають організаці.розтрати чужого майна за попередньою змовою та легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом, в особливо великих розмірах», – заявляла тоді Ольга Варченко, перший заступник директора ДБР.
За деякими даними вітчизняних ЗМІ, Костянтин Жеваго вже довгий час знаходиться за межами України.
Як зазначається Костянтин Жеваго був депутатом Верховної Ради 3-8 скликань, зокрема від “Блоку Юлії Тимошенко” (у 5-6 скликаннях) та як самовисуванець.
У 2019 році балотувався до парламенту в Горішніх Плавнях (150-й округ), але програв “слузі народу” Олексію Мовчану. Жеваго є виконавчим директором Ferrexpo і бенефіціаром банку “Фінанси та Кредит”.
23 вересня 2019 року Жеваго викликали до Державного бюро розслідувань для вручення підозри щодо причетності до схеми з розтрати та легалізації 2,5 мільярдів гривень банку “Фінанси та Кредит”.
27 вересня Держбюро розслідувань заочно вручило підозру екс-нардепу Костянтину Жеваго.
Про це повідомила у Facebbok перший заступник голови ДБР Ольга Варченко.
За її словами, під час досудового розслідування встановили, що офшорна компанія у період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках.
“Згодом, між фінансовими установами (банком “Фінанси та кредит” та іноземними банками) було укладено договори застави на суму понад 113 мільйонів доларів США, якими український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах, – заявила вона.