Парламентська фракція “Батьківщина” останнім часом вчиняє низку дій, які можна трактувати як підтримку бізнесмена Ріната Ахметова.
Зокрема, “Батьківщина” приєдналася до критики ідеї імпорту електроенергії в Україну з Білорусі та Росії за двосторонніми договорами.
Відповідні зміни до закону “Про ринок електроенергії” було проголосовано 18 вересня. Поправку до законопроекту № 1084 вніс голова “енергетичного” комітету Андрій Герус.
Ініціативу Геруса розкритикували фракції “ЄС” і “Батьківщини” з двох причин: перша – загроза енергобезпеці країни, друга – дешева електроенергія з РФ вигідна великим промисловим споживачам, насамперед, феросплавним заводам, а феросплавний бізнес – сфера інтересів Ігоря Коломойського.
За словами експертів, імпорт електрики не вигідний тим, хто виробляє в Україні електроенергію. Зокрема, “Енергоатому” і ДТЕК Ахметова.
Сам Герус підтвердив, що удар по ДТЕК буде чутливим.
“ДТЕК може недозаробити приблизно 5 млрд грн на рік, якщо внаслідок конкуренції електроенергія падатиме в ціні”, – зазначив він.
“Нинішня дружба Ріната Леонідовича та Юлії Володимирівни ситуативна і ґрунтується не на їхньому давньому знайомстві, а на поганих відносинах сьогодні з Ігорем Валерійовичем”, – заявило джерело видання в партії “ОБ”.
В свою чергу, Володимир Зеленський представляє загрозу для олігархів.
Про це говорить Олександр Кочетков в інтерв’ю для Politeka.
За його словами, Зеленський викликає нелюбов у системи і від нього хочуть позбутися. В України є два шляхи – вона може піти олігархічній системі, або ж Зеленський її зламає.
“На моє переконання ймовірність майже дорівнює — 55% на 45% на користь того, що він буде намагатися зламати систему. Він людина дуже амбітна, як будь-який актор, він прагне бути кращим, прагне бути першим. Тоді у всіх нас є маленький, але шанс”, — стверджує політолог.
Кочетков говорить, що саме руйнування системи олігархів – ключове завдання Зеленського, як президента. Йому необхідно запропонувати іншу систему — зробити все можливе для контролю влади суспільством.
“Він повинен створити механізм, який дозволить суспільству впливати на владу між виборами — в той час, коли очікування суспільства не збулися”, — резюмує політолог.