Олександр Лукашенко досі дотримується образу “міцного господарника”. При цьому політик вже не є тією особистістю, якою він був раніше, вважає журналіст Максим Шевченко.
Російський журналіст Максим Шевченко висловився про “таємну” інавгурацію Олександра Лукашенка. На думку політичного оглядача, білоруський президент вже не той лідер, якого колись визнавали і поважали за заслуги.
Шевченко нагадав, що при всій нинішній критиці Лукашенко колись користувався підтримкою вагомої частини населення. Зараз цим останній диктатор Європи похвалитися не може.
Політолог переконаний, що нинішній рейтинг Лукашенка будується на насильстві силовиків і репресивному апараті. Крім того, “таємні інавгурації” не мають місця в житті людини, яка обіцяла служити на благо свого народу, підкреслив журналіст в ефірі радіостанції “Ехо Москви”.
Останні дії Лукашенка ще раз доводять, що політик слабкий і розгублений, йому залишається тільки покладатися на грубу силу і обман своїх виборців. Шевченко також заявив, що нинішній Лукашенко є лише оболонкою себе самого.
Політолог додав, що зараз як ніколи видно залежність білоруського президента від Кремля і власного бюрократичного апарату. За словами Шевченка, вся життя Батьки залежить від піарників і силовиків.
Крім того, в останні місяці промахи Лукашенка найчастіше пов’язують з небажанням йти на діалог з опозицією і незадоволеними громадянами. Але є думка, що його гризе зовсім інше.
Після початку масових протестів президент Білорусії Олександр Лукашенко став ізгоєм для Євросоюзу. Західні країни почали чинити тиск на главу держави, щоб той пішов на переговори з опозицією, організував повторні вибори або зовсім добровільно покинув пост. Його відмовилися визнавати легітимним президентом і пригрозили санкціями.
Політолог Олексій Мартинов зазначив, що раніше Лукашенко був готовий на все заради милості сусідів.
Так, в 2014 році він демонстративно відмовився визнавати Крим російською територією, після чого ставлення Заходу до його влади змінилося в кращу сторону. Крім того, Батька дозволив організувати в Білорусії польські і литовські гуманітарні фонди.
Мартинов впевнений, що тепер Олександр Лукашенко жалкує про ці вчинки.
Через невизнання Криму погіршилися відносини з Росією, допомога якої йому зараз так потрібна, а поява гуманітарних фондів сприяла розвитку протестних настроїв. В даний час ці фонди надають підтримку демонстрантам. Експерт порівняв їх з “джином із пляшки”, з яким білоруському лідерові терміново потрібно щось зробити.
“Я думаю, що він уже сто раз пошкодував про це за останній місяць смути”, – сказав фахівець.