У партії “Слуга народу” заявили про те, що чинна влада в Кривому Розі намагалась різноманітними способами вплинути на виборчий процес. Мета таких дій на думку представників партії доволі проста – не допустити проведення другого туру мерських виборів у рідному місті президента Володимира Зеленського.
Про це під час прес-конференції 27 жовтня заявила народний депутат від “СН” Олена Кріворучкіна.
“Відразу два екзит-поли – фонду” Українська політика “і екзит-пол” Студії Савіка Шустера “і телеканалу” Україна 24 “показали перемогу нашої партії до міськради. Дані цих екзит-полів майже ідентичні. За цими ж даними чинний мер має розрив з кандидатом в мери від “Слуги народу” Дмитром Шевчиком менше 10%. Але по протоколам виходять принципово різні результати. Дивно, що результати не співпали саме в Кривому Розі “, – зазначила вона.
Кріворучкіна додала, що міська влада продовжує використовувати відпрацьовані “схеми”.
“Така розбіжність дозволяє нам зробити висновок, що місцева влада використовують вже звичні, традиційні схеми. Якщо говорити в цілому – якщо людина навчилася грабувати, то йому вже все одно, що грабувати – гроші або голоси людей”, – підсумувала нардеп.
Довірена особа кандидата в мера міста Дмитра Шевчика Євген Ковальов заявив, що більше як 150 порушень при проведенні виборів у Кривому Розі свідчать про намагання чинної влади міста не допустити проведення другого туру.
“Наші опоненти почали підготовку до фальсифікації, зриву виборчого процесу задовго до початку дня голосування. Була надана недостовірна інформація одним з членів комісії, який зловживає своїм становищем. Він сказав, щоб люди пенсійного віку приходили голосувати в першій половині дня, а молодь, яка є головним електоральним полем партії “Слуга народу” ввечері. Дана заява була дезінформацією. Заведено кримінальну справу. Далі місцева влада погано організувала виборчий процес “, – розповів він.
Ковальов зазначив, що під час виборів в місті фіксували чисельні факти передачі дільничними виборчими комісіями в територіальні виборчі комісії пошкодженої виборчої документації. Так, наприклад ділянку в Інгулецькому районі передав бюлетені і виборчу документацію неупаковану взагалі, а на виборчій дільниці №121625 пакет з бюлетенями мав ушкодження.
За його словами, щонайменше 9 ділянок передали в ТВК пошкоджені пакети. Крім того, системний характер носили випадки голосування без встановлення особи виборця (мова йде про отримання бюлетенів в медичній масці або без документа, що посвідчує особу).