Відставка начальника Головного управління розвідки Міноборони України Василя Бурби пов’язана з “плівками Єрмака”. 

Про це йдеться в матеріалі видання ZN.UA, опублікованому 5 серпня.

За даними видання, на Банковій вважають, що записувати брата глави Офісу президента Дениса Єрмака могли колишні оперативники п’ятого управління Служби безпеки України, які опинилися в ГУР при Бурба.

“Будучи вихідцем зі служби, Василь Бурба сформував в розвідці групу колишніх співробітників СБУ, головним чином з одіозного управління” К “. І хоча в” зливі “відео, на яких Єрмак-молодший обговорює призначення людей на держпосади за мзду, підозрювалися багато, останні підозри коштували Бурба посади “, – йдеться в повідомленні.

ZN.UA пише, що Бурба – “більш досвідчений управлінець і інтриган”, очолив військову розвідку при п’ятому президенті України Петра Порошенка.

“Те, що він після зміни влади в країні ще більше року залишався біля керма ГУР, свідчить про його неабиякі політичних талантах. Бурба був” особливим дорученцем “Порошенко: виконував політичні і комерційні завдання президента, далекі від функцій і цілей ГУР, що відчули на собі політичні та бізнес-конкуренти Порошенко “, – зазначає видання.

29 травня нардеп від “Слуги народу” Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких брат глави Офісу президента України Андрія Єрмака Денис Єрмак нібито обговорює питання призначення людей на державні посади.

Андрій Єрмак пригрозив Леросу розслідуванням. Його брат назвав записи “нарізкою” і справою рук шахраїв.

Президент Володимир Зеленський 20 травня заявив, що цими записами хотіли шантажувати його.

Після звільнення Бурби з поста начальника Головного управління розвідки Міноборони України його місце наказом Президента Володимира Зеленського зайняв Кирило Буданов.

 

«Призначити Буданова Кирила Олексійовича начальником Головного управління розвідки Міністерства оборони України», – йдеться в тексті указу.

Нагадаємо, що Буданов – офіцер Головного управління розвідки Міноборони, якого 4 квітня 2019 року в Києві намагалася вбити група диверсантів з Росії. Але план не вдався. Вибухівка вибухнула під час закладки. Ватажок диверсійної групи отримав важкі поранення. Також були затримані його спільники.