Скандальний суддя КС Сліденко, який раніше був героєм Майдану і за заслуги з юридичного обслуговування масових заворушень призначений до Конституційного Суду в березні 2014 року, заявив, що подав у відставку на початку жовтня, так розпочав свою публікацію в телеграм – юрист часів Януковича Андрій Портнов.

Багато експертів пов’язали це зі скандалом на грунті останніх рішень КС. Насправді недалекий фігурант кілька місяців шантажував своїм можливим звільненням Державне управління справами, в чиє ведення входить Будинок відпочинку Конча Заспа, де герой революції безкоштовно використовує кілька житлових приміщень.

З серпня цього року санаторій виселив всіх постояльців для заселення замість них дітей-сиріт та дітей, які постраждали від насильства батьків або опинилися у важкій життєвій ситуації, передавши номера благодійному фонду Отчий дім.

Протягом двох місяців з санаторію виселилися всі мешканці, крім судді Конституційного Суду Сліденко, який маючи своє житло в центрі Києва на Інститутській, все ж, як справжній герой Революції, вважав за необхідне відмовити дітям в заселенні і залишився проживати там за рахунок закладу.

Суддя періодично вступав в конфлікти з адміністрацією пансіонату, лякав їхніх керівників, викликав поліцію і погрожував Державному управлінню справами у відповідь на виселення відповідними голосуваннями в КС.

Учасниками перманентних інцидентів з суддею були чергові пансіонату, медсестри та інші працівники, що закріплювали конфлікти з фігурантом пояснювальними записками, докладними і скаргами дільничному.

Моя пропозиція проста – показати тупицю крупним планом по телевізору, вивернути навиворіт його дешеве життя і до ранку за гриву викинути з дитячого пансіонату. У відставку він зібрався! – резюмував юрист Андрій Портнов.

В свою чергу, треба підкреслити, що в Україні середня зарплата глави Конституційного суду (КСУ) Олександра Тупицького в 2019-му склала 371 тис. грн. Водночас члени КСУ в середньому заробляли близько 335 тис. грн на місяць.

Про це йдеться в даних із реєстру декларацій НАЗК, який своїм рішенням Конституційний суд визнав незаконним. З огляду на те, що середня зарплата по країні торік становила близько 10,5 тис. грн, глава КСУ заробляє в 35 разів більше, ніж у середньому українець.

В свою чергу, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про шокуючі наслідки для України від рішення Конституційного суду України щодо часткової неконституційності антикорупційного законодавства. Чиновник зазначив, що перш за все це дуже серйозно позначиться на відносинах нашої країни з європейськими партнерами.

Про це він сказав в ефірі програми “Свобода слова з Савіком Шустером”.

“Нам потрібно придумати, як системно вирішити дану проблему. Від рішення КСУ може постраждати не тільки безвізовий режим з країнами Євросоюзу. Також Україна ризикує стати ізгоєм, від нас можуть відвернутися всі міжнародні партнери, які підтримують країну в боротьбі з російською агресією. А ще не забувайте про великі обсяги торгівлі з іншими державами і підтримці тих реформ, які були зроблені раніше “, – заявив Кулеба.

«Безвізовий режим з Євросоюзом вчора захистили президент, РНБО та уряд, рішуче вживши заходи, які показали нашим партнерам, що рішення Конституційного суду, яке по суті демонтує антикорупційну інфраструктуру, воно знайде спротив у влади, і ми станемо на захист антикорупційної інфраструктури», – заявив Кулеба.