Наші захисники продовжують майстерно виконувати свою роботу і звільняти українські землі. Тож окупанти опинилися у складній ситуації на правому березі Дніпра на Херсонщині. І з точки зору здорового глузду росіяни мали б відступити з цього місця, поки не пізно.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт Сергій Грабський. За його словами, російські загарбники роблять певні рухи у цьому напрямку.

Зокрема, противник відводить свою артилерію на лівий берег та готує там укріплені позиції. Водночас на правому березі Дніпра й далі залишається частина російських військ.

Зважаючи на таку послідовність кроків, можна говорити про те, що росіяни залишають підрозділи прикриття для того, щоб убезпечити відхід своїх основних сил, – сказав Грабський.

Окрім того, підкреслюється, що росіяни розповсюджують “войовничу” інформацію про те, що не відступлять ні на крок. Мовляв, “Херсон – це новий Сталінград” і вони збираються дати там бій. Власне через це важко спрогнозувати, як розвиватимуться події.

Однак те, що противнику не вдасться втримати Херсон, – це вже очевидно. З військової точки зору у ворога практично немає шансів залишитися на правому березі Дніпра, – наголосив Грабський.

Він додав, що не варто очікувати, що окупанти втратять контроль над Херсоном за тиждень чи два. Однак, на думку військового експерта, звільнення Херсона цілком можливе до кінця 2022 року.

До всього, військовий експерт поділився, як саме захисники звільнятимуть Херсонщину

Як зазначив Грабський, деокупація Херсонщини відбуватиметься у кілька етапів. Тут можна буде спостерігати послідовність наступних дій ЗСУ:

Ліквідація вузлів спротиву ворога.
Знищення місць зосередження особового складу.
Ураження локацій, де зберігається військова техніка, боєприпаси та матеріальні запаси окупантів.
Просування українських військ.

Грабський також додав, що подібну картину українці спостерігали близько місяця тому під час активного наступу ЗСУ на півночі Херсонщини.

Якщо ж говорити про звільнення самого Херсона, то навряд чи ЗСУ візьмуть участь у вуличних боях. Військовий експерт наголосив, що це було б хибним кроком з боку українських військових. Водночас і росіяни навряд чи зважаться на оборону міста.

Росіяни мають певний “досвід” захоплення міст, зокрема Грозного, Маріуполя, штурму Сєвєродонецька та Лисичанська. Натомість російська армія не має досвіду ведення оборонних боїв у містах від слова “зовсім”. Вони ніколи цього не практикували, – зазначив Грабський.

До того ж, він припустив, що навряд чи противник зможе зосередити певні сили і організувати серйозну оборону Херсона.

Швидше за все, ми будемо мати справу з ар’єргардними підрозділами, завданням яких буде затримати просування українських військ без якихось відчайдушних бойових дій, – додав Грабський.

За словами військового експерта, ймовірно, ЗСУ треба буде лише зачистити місто.

“Однак існує велика ймовірність, що після відходу російські війська будуть відчайдушно обстрілювати Херсон, намагаючись перетворити його на другий Миколаїв або Харків”, – сказав Грабський.

Власне про те, що росіяни намагаються перетворити Херсон у “другий Маріуполь” говорив і військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов. Окупанти сподіваються звинуватити ЗСУ у тих діях, які вони самі вчиняють проти українських міст на Сході та Півдні – зазначав він.