Український Президент Володимир Зеленський перед виборами багато чого обіцяв, ті ж посадки корупціонерів, проте виконав не все.
Про це «Вголосу» розповів політичний аналітик Олександр Кочетков.
«А от спікер Верховної Ради Дмитро Разумков не робить гучних заяв, нічого не обіцяє. Він до того ж не займається політичним піаром, а просто виконує роботу спікера достатньо кваліфіковано – і суспільство це помітило», – пояснив аналітик, маючи на увазі ситуацію, чому Рейтинг глави держави падає, а спікера зростає.
«Також Разумков – людина, яка не бере участі у корупційних скандалах – і це все сприяє тому, що його рейтинг починає рости. Але як тільки він вийде на сцену, проти нього почнуть працювати – і тоді ситуація зміниться», – резюмував Кочетков.
Раніше Разумков розповів, що в Раді є робоча група по закону про опозицію, однак з боку самої опозиції немає великої зацікавленості в його розробці.
Глава Верховної Ради України Дмитро Разумков в інтерв’ю Фокусу заявив, що він підтримує законопроект, який гарантував би права парламентської опозиції. За його словами, в ВРУ створено робочу групу, яка займається розробкою цього законопроекту. Її координує перший заступник глави ВРУ Руслан Стефанчук.
“Але я не бачу великої зацікавленості в цьому процесі з боку опозиції. Якщо помиляюся, нехай колеги продемонструють зворотне. Але приймати закон треба, щоб права і обов’язки були як у більшості, так і у інших політичних сил, тому що опозиція у нас дуже часто займає позицію проти всього, а хотілося б бачити конструктивну позицію “, – сказав Разумков.
На його думку, навіть ті фракції та депутати, які знаходяться в опозиції, можуть впливати на прийняття рішень у державі.
“Тому опозиція повинна мати і вплив, і відповідальність. Саме в такому режимі роботи, впевнений, народжується істина”, – вважає глава парламенту України.
Разумков також зазначив, що нерідко можна побачити рішення, за які голосують по 300 і більше нардепів, однак для формального створення коаліції з іншими фракціями і групами він не бачить підстав. Він нагадав, що фракція “Слуга народу”, яка функціонує як коаліція, налічує 246 депутатів, чого, на думку спікера, “досить для того, щоб коаліція була дієздатною”.
На ремарку журналістки Фокуса щодо того, що часто “Слуги народу” під час голосувань не дають навіть 200 голосів при необхідній мінімальній кількості в 226 голосів, через що законопроекти приймаються завдяки підтримці інших політсил, Разумков заявив, що “не бачить в цьому проблеми “.
“Кожен самостійно приймає рішення, підтримувати чи не підтримувати ініціативу. Таких великих фракцій [як наша] ще не було. Коли, наприклад, не голосують 50 депутатів фракції СН, це сприймається масштабно, але це лише 20% фракції”, – сказав глава ВРУ .
Також, Нещодавно Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зустрічався із Президентом Республіки Молдова Маєю Санду.
Під час заходу сторони обговорили питання щодо захисту територіальної цілісності та суверенітету, впровадження системних реформ та перспективи міжпарламентської співпраці.
Дмитро Разумков зазначив, що Україну та Молдову об’єднує не тільки спільний кордон та минуле, а й європейське майбутнє та виклики сьогодення.
Голова Верховної Ради зауважив, що перед обома країнами сьогодні стоїть низка складних викликів. «Територіальна цілісність і для нашої, і для вашої країни — не просто слова. Це те, за що ми боремося впродовж багатьох років», — наголосив він.
Голова українського парламенту зазначив, що попри зусилля Президента України, Верховної Ради, міжнародних партнерів, на жаль, на лінії зіткнення продовжують гинути військовослужбовці та мирні громадяни.
«Уже сьомий рік на сході України йде війна. З одного боку, вдалося досягти скорочення кількості обстрілів і загиблих на фронті. Разом з тим, вчора в нас сталася перша втрата в цьому році. На фронті загинув український військовослужбовець», — зауважив глава парламенту.
Дмитро Разумков та Мая Санду також обговорили роботу антикорупційних органів в Україні. «Не можу сказати, що мене як громадянина влаштовує результат роботи антикорупційних органів», — зазначив Голова Верховної Ради і наголосив, що їхня діяльність для багатьох є стримуючим фактором. Він також розповів про кроки, які здійснює український парламент для забезпечення ефективної діяльності антикорупційних органів.
Крім того, Д. Разумков висловив сподівання, що невдовзі взаємодія між парламентами України та Молдови отримає новий поштовх для активізації нашого співробітництва.