“Як нардеп Петро Олексійович не може бути власником телеканалу”:Пр це глава партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко заявив в кулуарах Ради. Він відмітим, що закон про статус народного депутата не дозволяє 5-му президенту купувати медіа
“Треба розібратися, яка там взагалі угода була. Це будуть робити відповідні органи, якщо будуть до них звернення. Особисто я не буду подавати заяву про злочин, тому що його не бачу, але медійно треба якось розібратися”, – уточнив Корнієнко.
При цьому глава партії СН одобрив практику, коли інформація про власників того чи іншого каналу стає прозорою і без підставних осіб.
“Таке явище, як анонімні телеграм-канали, на жаль, не дають нам такої можливості”, – підсумував нардеп.
Також варто додати, що про купівлю каналу висловився і політолог Володимир Фесенко. На своїй сторінці у фейсбук він зазначив що:
Сенсація вчорашнього вечора. Порошенко купив телеканал Прямий. З цього приводу, звичайно, вибух іронії та сарказму: купив сам у себе. Власне, ми спостерігали дві вистави.
Перша вистава, коли створювався телеканал Прямий. Він був оформлений на фіктивного власника — Володимира Макеєнка. Та ж схема, що у Віктора Медведчука з Тарасом Козаком і трьома телеканалами, які формально були оформлені на Козака, але реально належали Медведчуку і діяли в його інтересах. Те, що Прямий реально належав Петру Порошенку і працював у його інтересах, не було секретом для всіх, хто хоч трохи розбирається в українській політиці і в українських мас-медіа.
Друга вистава (вже суто політтехнологічна) була розіграна вчора, коли нібито під загрозою санкцій Порошенко став офіційним власником цього телеканалу.
Природно, виникає запитання: а чому і для чого це було зроблено?
Версія перша. Порошенко реально побоювався, що сценарій, задіяний проти телеканалів Медведчука, може бути використаний і проти нього. Параноя властива політикам. Можна сказати, що це майже професійне захворювання.
Версія друга. Це — політтехнологічна вистава, розіграна для публіки. Була придумана уявна загроза, а потім героїчними зусиллями Порошенка вона була нейтралізована. Все це дійство було розіграно для того, щоб відновити імідж Порошенка, що похитнувся, який на тлі дій президента Зеленського проти проросійських сил став виглядати блідо. Заодно треба було представити Зеленського, який є головним політичним противником для експрезидента, в ролі душителя свободи. Мовляв, президент Зеленський бореться не з російською загрозою, а з політичними противниками. Попутно зауважу, що таке пояснення повністю збігається і з російськими пропагандистськими установками.
Я прихильник другої версії. Але не виключаю і деяких параноїдальних мотивів. Побоювання, що у Зеленського вчинять якісь дії і проти п’ятого президента, могли бути присутніми в команді Порошенка й у самого Петра Олексійовича.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.