Тимчасовий повірений у справах США в Україні Джордж Кент після прибуття до Києва провів зустрічі з тепер уже Арсеном Аваковим (який незабаром після цього покинув пост глави МВС), спікером парламенту Дмитром Разумковим, лідером “Європейської солідарності”, екс-президентом Петром Порошенко. Ні нинішній президент Володимир Зеленський, ні представники його Офісу, наскільки відомо, з Кентом поки не зустрічалися.
Про що говорять такі дії посланця адміністрації Байдена? Чи немає відчуття, що США придивляє наступника Зеленського, а вибори президента можуть пройти достроково? Експерти оцінили для порталу “Коментарі”.
Політичний експерт, консультант з політичного і антикризового PR Тетяна Лупова підкреслює, що американці завжди намагаються йти на крок уперед. Але припускає, що зустрічі, які пройшли, все ж не слід розглядати як оглядини наступника.
“Тут швидше другий варіант. Після запуску “Північного потоку-2″ і можливої спроби імплементації в законодавство України формули Штайнмайєра під нинішнім президентом серйозно захитається крісло. І ось на цей випадок потрібно мати план Б, щоб не вийшло як з Януковичем, коли країна залишилася без керівництва на деякий час. Коротке, але його було досить, щоб Україна опинилася в руїнах і без золотовалютного запасу”, — зазначає Тетяна Лупова.
До того ж продовжує він, наявність ще одного політичного центру впливу оберігатиме нинішню владу від узурпації і диктатури.
“Думаю, зустрічі США з опозицією (до якої точно відноситься Порошенко і побічно з недавніх пір Разумков з Аваковим) якраз про це”, — резюмує Татьяна Лупова.
На думку політичного експерта Сергія Тарана, в тому, що відбувається винний абсолютний непрофесіоналізм Зеленського і його команди.
“Вони то так чи інакше втручаються в американські вибори, то вимагають у Байдена дати відповідь, чому Україна досі не в НАТО, то досить різко висловлюються щодо ситуації з “Північним потоком-2″, то роблять недоречні реверанси в бік Китаю. Загалом, роблять непрогнозовані зовнішньополітичні кроки. Все це змушує США отримувати інформацію про справжній стан справ в Україні з різних джерел. незалежних від Офісу президента Тому зустрічаються з такою кількістю людей, минаючи ОП”, — пояснює Сергій Таран.
Нагадаємо, на порядку денному зустрічі президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського буде три блоки питань. Про це повідомив в інтерв’ю «Суспільне» тимчасово повірений у справах України Джордж Кент.
За його словами, сторони обговорять проблеми безпеки, що включають різні види російської агресії проти України.
«Другий блок питань – енергетична безпека. Потім є програма реформ, яка включає антикорупцію і реформу правосуддя, а також інші реформи інститутів, я вже згадував нашу прихильність до успіху України, країні потрібні міцні, добропорядні інститути, що відповідають інтересам українського народу. Сектор правосуддя – критичний», – зауважив Кент.
Він нагадав, що Україна опинилася серед тих країн, з лідерами яких президент Байден зустрівся протягом перших восьми місяців.