Після закінчення другого етапу реформи децентралізації в Україні потрібно провести детальний аудит проведених заходів. Він допоможе виправити допущені помилки та прорахунки.
Про це 28 липня повідомив президент Володимир Зеленський на всеукраїнському форумі “Україна 30. Децентралізація”.
“У процесі поглиблення децентралізації ми бачимо не тільки успіхи, але й недоліки, які могли б бути просто непомітними. На моє переконання, після завершення другого етапу децентралізації нам просто необхідно здійснити детальний аудит”, — зазначив гарант.
За його словами, перш ніж переходити до наступного етапу, владі потрібно “виправити допущені помилки та прорахунки”. Влада зараз цим займається в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, що, як переконаний Зеленський, стає аналітичним інструментом допомоги в процесі реформи і є майданчиком для дискусій з представниками виконавчої і законодавчої гілок влади.
Президент переконаний, що після надання повноважень та фінансів на місця, обрані керівники громад і створені виконкоми повинні зрозуміти відповідальність і їм потрібно “навчитися мислити масштабно”.
Також Зеленський назвав реформу децентралізації “одну з найуспішніших реформ”, водночас додав, що вона “одна з найтриваліших і найскладніших”. Зокрема він зауважив, що для її втілення довгий проміжок часу в Україні не було політичної волі.
“Сформовано майже 1,5 тисячі територіальних громад, які покривають всю територію України… Тепер в Україні 136 районів, старі 490 районів парламент ліквідував. Ці факти наочно демонструють, що реформа просувається набагато швидше”, — вважає президент і додав, що законопроєкт про місцеві державні адміністрації має розширити повноваження громад. Його, як розповів він, розробляють “із залученням широкого кола громадськості і експертів”.
Також, Президент України Володимир Зеленський у середу, 28 липня, взяв участь у першому дні форуму “Україна 30. Децентралізація”.
Учасники форуму у перший день обговорили застосування Європейської хартії місцевого самоврядування як основи децентраліцазії, децентралізацію повноважень, цифровізацію та ЦНАП, а також децентралізацію Донбасу в контексті Мінських угод.
“Я хочу привітати всіх українців з Днем хрещення Київської Русі – України! Я вважаю, що для діалогу про децентралізацію не існує більш ідеального моменту, як цей період. Адже Володимиром Великим було обрано не лише віру, а й вектор розвитку цивілізації. Це сприяло піднесенню освіти, науки та ментального розвитку. Саме після прийняття християнства у нашій державі відбулась перша реформа децентралізації. Вже 1000 років тому Ярослав мудрий розумів, що концентрація влади в руках однієї людини шкодить державі”, – наголосив очільник держави.
Також президент зазначив, що сьогодні реформа місцевого самоврядування одна з найуспішніших, яка продовжує реалізуватися в Україні. Проте, водночас, вона одна з найтриваліших й найскладніших реформ.
“Новий законопроєкт №4298 про державні адміністрації, які обговорюються із залученням широкого кола громадськості та експертів є підтвердженням наших рішучих дій щодо впровадження реформи децентралізації в Україні. Однак окрім наданих можливостей та прав потрібно також думати про обов’язки, тому після впровадження 2-го етапу децентралізації потрібно провести повний аудит, аби дії громад не ставали інструментом для вирішення електоральних питань”, – повідомив Зеленський.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.