США перекинуть близько 2 тисяч солдатів до Польщі та ще кілька тисяч на південно-східний фланг НАТО, зокрема до Румунії.
Про це повідомляють джерела CNN. За їхніми даними, Байден вже схвалив це рішення. Офіційний представник Білого дому США підтверджує інформацію – війська начебто будуть розгорнуті найближчими днями.
The Wall Street Journal повідомляє, що Пентагон наказав привести до підвищеної готовності ще кілька тисяч бійців армії США на випадок можливого відправлення до Європи. Близько 2000 американських військовослужбовців перекидаються з США до Польщі та Німеччини, близько 1000 перекидаються з Німеччини до Румунії.
У цей же час компанія Maxar Technologies наприкінці січня та на початку лютого зробила нові супутникові знімки російської техніки біля українського кордону та на території тимчасово окупованого Криму.
Кадри опублікував у своєму Twitter-акаунті кореспондент BuzzFeed News Крістофер Міллер.
«Супутникові знімки Maxar показують численні російські військові дислокації в Білорусі, Криму та на заході Росії, що демонструє підвищений рівень їхньої активності та готовності», — пише Міллер.
Як повідомляє CNN, Maxar та інші постачальники супутникових зображень заявили, що за останні кілька місяців вони спостерігали розширення російських військових полігонів та гарнізонів у радіусі приблизно за 250 км від українського кордону.
«Практично у кожному таборі в Білорусі, Криму та в західній частині Росії були помічені військові намети та укриття. Це свідчить про те, що підрозділи тепер укомплектовані особовим складом, а також про підвищення загальної боєготовності», — підкреслили в Maxar.
На знімках з Осиповичів у Білорусі видно російські ракетні комплекси Іскандер, повідомляє Міллер.
Росія наростила війська на території тимчасово окупованого Криму, додав кореспондент. Військові намети, танки та іншу техніку країни-агресора видно на супутникових знімках із Бахчисараю та Новоозерного, зазначив він.
Також у районі Євпаторії та полігону Ангарського видно військові намети й бронетехніку та їх можна побачити на знімках з півдня окупованого Криму, повідомив Міллер у Twitter.
Але варто підкреслити, що портал The Dispatch пише, що лише Зеленський зараз виступає голосом розуму серед цивілізованих держав, вимагаючи превентивних санкцій проти РФ, щоб стримати вторгнення Кремля.
І це на тлі того, що Париж намагається вести «свою гру», зображуючи «велику державу», яка нібито здатна «утихомирити» РФ. А президент США Джозеф Байден взагалі діє лише через призму власних інтересів, на тлі падіння внутрішніх рейтингів.
Попри всі зовнішні обставини та тиск, Зеленський утримує «центристську», «проукраїнську» позицію, вважають у виданні.
Нагадаємо, що Зеленський закликав світових лідерів та засоби масової інформації не нагнітати паніку щодо війни з Росією, бо це шкодить економіці України.
Зеленський зазначив, що сьогодні він не бачить загрози більшої ескалації, ніж вона була раніше, на початку минулого року.
“Так, збільшилась кількість військових, але я про це говорив на початку ще 2021 року, коли говорилось ще про військові навчання РФ. Тоді було велике збільшення, тоді нас підтримали і Сполучені Штати, і наші європейські друзі. Вони закликали Росію відвести війська. Зараз я не вважаю ситуацію більш напруженою, ніж вона була тоді, у пік навчань”, – сказав Зеленський.
Він підкреслив, що тоді ситуація також була дуже гострою, але такої інформаційної політики, як сьогодні, в українському та світовому інфопросторі не було.
“Я вважаю, і про це ми говорили з президентом (Байденом – Ред.), що ця політика повинна бути виваженою. Я не кажу, що він (Байден – Ред.) впливає на ЗМІ, вони вільні. Але політика повинна бути виваженою. Журналісти, якщо вони хочуть знати, якою є ситуація, нехай вийдуть в Київ. У нас що, їздять танки по вулицях? Ні… Але відчуття зі ЗМІ, що у нас війна, у нас ходять війська по дорогах, у нас мобілізація, люди кудись їдуть. Це не так. Нам не потрібна ця паніка”, – зазначив президент.
Щоправда, він не виключив можливість ескалації.