Спікерки парламентів Естонії, Латвії та Литви прибули з візитом до Києва, попри бої в околицях столиці і загрозу обстрілів.
Спікерка Литви Вікторія Чміліте-Нільсен у своєму виступі наголосила, що Захід не зупинив Росію у 2008 та 2014 році, але зобов’язаний зробити це зараз, і зробленого все ще недостатньо. Вона підкреслила також, що українці борються не лише за свою свободу, але й усієї Європи.
“Ми повинні продовжувати послідовну допомогу – реальну військову допомогу, політичну, фінансову, гуманітарну та іншу, допомогти Україні з захистом від ударів з повітря. Україні слід якнайшвидше надати статус кандидата на членство у ЄС”, – відмітила вона.
Слід зазначити, що вчора, 23 березня, Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас також відвідав Київ для зустрічі з українським колегою, попри бойові дії на околицях столиці та загрозу ракетних ударів.
Останній раз перед цим Анушаускас був у Києві у грудні 2021 року.
“Литва підтримує Україну не лише на словах. Особистий візит Арвідаса Анушаускаса – це свідчення послідовної підтримки України урядом і народом Литви”, – прокоментував приїзд Міністр оборони Литви Резніков, нагадавши, що Литва першою передала Україні переносні ЗРК Stinger.
Окрім цього Президент США Джо Байден заявив, що НАТО продовжуватиме допомагати Україні в її протистоянні російській агресії. Проте посол у Штатах Оксана Маркарова пояснила, що приїзд у Київ президента Сполучених Штатів Джо Байдена може бути неможливий через питання безпеки.
“Лідери НАТО зустрілися сьогодні у Брюсселі – через місяць після початку неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії в Україну. Ми продовжимо надавати Україні допомогу в галузі безпеки для боротьби з російською агресією та відстоювання її права на самооборону”, – написав президент США.
Варто зазначити, що попередньо, 15 березня до Києва приїхали прем’єр-міністри Чехії, Польщі та Словенії, а також віцепрем’єр Польщі, що стало першим візитом такого рівня до української столиці з початку повномасштабної війни.
Окрім цього того ж дня приїздив міністр закордонних справ Литви, але його зустріч з українським колегою відбулася у Львові.
“У нас завжди відкрите запрошення для всіх. Ми розуміємо, що є питання безпеки, які всі лідери вирішують для себе. Ми бачили, що низка очільників закордонних відомств нещодавно були в Києві, але ми також розуміємо, що знаходимося в стані повноцінної війни. Наш президент у Києві, він працює 24/7 і він готовий зустрічатися 24/7. Ми бачимо, скільки телефонних дзвінків, скільки зустрічей він проводить і з журналістами, і з лідерами, тому ми зі свого боку готові. Але ви ж розумієте, що це питання не тільки політичної волі, а ще й безпеки”, – прокоментувала ситуацію посол України в США Оксана Маркарова.