Європарламент абсолютною більшістю у 413 голосів підтримав резолюцію про заклик до повного і негайного ембарго на імпорт російських енергоносіїв: нафта, газ, вугілля та ядерне паливо. Про це повідомив депутат Європарламенту Гай Верхофштадт.
Документ підтримала переважна більшість депутатів Європарламенту. За нього проголосували 413 з 552 парламентаріїв. Утрималися — 46, проти — 93.
Зазначимо, що Генеральна асамблея ООН 7 квітня голосуватиме щодо припинення роботи РФ у Раді ООН з прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні.
У проєкті резолюції, за яку голосуватимуть, висловлюється “серйозне занепокоєння через тривалу кризу прав людини та гуманітарну кризу в Україні”, зокрема через повідомлення про порушення прав з боку Росії. Загалом без Росії в Раді з прав людини буде 46 членів – для прийняття рішення потрібно дві третини голосів усіх членів Генасамблеї.
Росія попередила країни, що голосування “за” або утримання буде розглядатися як “недружній жест” з наслідками для двосторонніх зв’язків. США своєю чергою оголосили, що домагатимуться відсторонення Росії з Ради ООН з прав людини після того, як Україна звинуватила російських військових у вбивстві сотень мирних жителів у місті Буча.
Голосування відбудеться о 19:00 за київським часом.
Масові злочини, скоєні російськими військами у нині визволених українських містах, демонструють світові справжню суть розв’язаної рф війни проти України. Про це заявив на засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник ЄС при цій організації Олаф Скуг.
Ми найрішучіше засуджуємо масові злочини, вчинені російськими збройними силами у кількох окупованих українських містах. Страхітливі картини різанини з великою кількістю цивільних жертв, а також руйнування цивільної інфраструктури показують справжнє обличчя жорстокої російської агресивної війни, – сказав Скуг.
Він наголосив, що ці вбивства увійдуть до переліку масових злочинів, вчинених росією у Європі: «російська влада відповідальна за ці злочини, скоєні, коли вона мала де-факто контроль над цими територіями. Вони мусять дотримуватися міжнародного права у питанні окупації».